Ryszard Tomtas - Młodość w Skarżysku
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ryszard Tomtas, rodowity skarżyszczanin, napisał książkę-wspomnienie „Młodość w Skarżysku”. Biblioteka publiczna w Skarżysku zaprasza na spotkanie autorskie z nim. On weźmie udział w spotkaniu przez internet, ponieważ mieszka w USA. Obecny będzie wydawca książki Piotr Goszczycki.

To spotkanie autorskie z Ryszardem Tomtasem już się odbyło. Zapraszamy na drugie:

Ryszard Tomtas znów opowie o młodości w Skarżysku. Zapraszamy na spotkanie autorskie

W biblioteczce regionalnej naszego miasta pojawiła się niedawno nowa książka. To „Młodość w Skarżysku”, którą napisał Ryszard Tomtas. Autor urodził się w Skarżysku, tu spędził dzieciństwo oraz młodość i te lata opisuje w swojej książce, która jest wspomnieniem, swojego rodzaju pamiętnikiem.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poznamy dzięki niej realia życia w kolejarskiej rodzinie przed kilkudziesięciu laty. Są w niej obrazki z życia rodzinnego, podwórkowego i szkolnego. Wszystko bardzo realne, z licznymi szczegółami dotyczącymi osób, wydarzeń i miejsc.

Młodsi mieszkańcy Skarżyska i miłośnicy historii naszego miasta na pewno dowiedzą się z niej wiele ciekawego, a starsi z pewnością przypomną sobie co nieco z tamtych czasów.

Ryszard Tomtas, wspólnie z Piotrem Goszczyckim, redaktorem i wydawcą książki oraz z biblioteką publiczną zapraszają na spotkanie autorskie.

Autor mieszka na stałe w USA, więc on z uczestnikami spotkania połączy się przez internet. Osobiście obecny będzie za to Piotr Goszczycki, który jest miłośnikiem kolei, prowadzącym stronę Literacka PKP-Jazda. Książka została wydana jako 29. tom cyklu „Szlak Literackiej PKP-Jazdy”.

Spotkanie autorskie z Ryszardem Tomtasem i Piotrem Goszczyckim odbędzie się w piątek 27 stycznia 2023 roku o godz. 11.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej 20 w Skarżysku-Kamiennej. Wstęp jest wolny.

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę.

Zapraszamy!

Ryszard Tomtas urodził w Skarżysku-Kamiennej w 1957 roku w rodzinie kolejarskiej. Podobnie jak dziadek i ojciec został kolejarzem. Pracował jako dyżurny ruchu i dyspozytor ruchu. W stanie wojennym zaangażował się w działalność podziemną, współtworząc struktury NSZZ Solidarność. Był współzałożyciel Oficyny wydawniczej Sowa. W 1988 roku opuścił Polskę i zamieszkał w Stanach Zjednoczonych, w  Kolorado, gdzie pracuje jako konsultant ds. projektowania. Jest żonaty z Bożeną, ma trójkę dzieci.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na spotkanie autorskie z Ryszardem Tomtasem, autorem książki „Młodość w Skarżysku”, oraz jej wydawcą Piotrem Goszczyckim