Skarżysku przepadły grube miliony na inwestycje z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prezydent sugeruje decyzję polityczną

1769
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżysko-Kamienna nie dostanie dotacji z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oznacza to, że naszemu miastu przepadło ponad 32 miliony złotych.

Gmina Skarżysko-Kamienna starała się o dotację z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych. W sumie o ponad 32 miliony złotych, które miały być wykorzystane na przeprowadzenie kilku inwestycji, w tym przebudowy stadionu miejskiego na Rejowie.

Jak się okazało Skarżysko-Kamienna tych pieniędzy nie otrzyma. Do decyzji odniósł się prezydent Konrad Krönig, skądinąd znany z krytycznego nastawienia względem Prawa i Sprawiedliwości

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W komunikacie jego autorstwa czytamy m.in.:

Wątpliwości budzi fakt, że nie znamy precyzyjnych kryteriów podziału środków finansowych z Funduszu, ewentualnie przyznanej punktacji, argumentów za odrzuceniem naszych wniosków, ani uzasadnienia dysproporcji w przyznawaniu dotacji dla poszczególnych samorządów.

Takie decyzje rządu odbieram jako lekceważenie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i nieposzanowanie zgłaszanych przez nich potrzeb, a biorąc pod uwagę brak informacji o kluczu przyznawania pieniędzy na inwestycje, rodzą się zarzuty, iż są to decyzje uznaniowe i polityczne, a takie w samorządzie nie powinny mieć miejsca.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OŚWIADCZENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jako Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej…

Opublikowany przez Konrad Krönig – Prezydent Skarżyska-Kamiennej Środa, 9 grudnia 2020

 

Spośród samorządów województwa świętokrzyskiego dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymały między innymi Starachowice, Suchedniów (na przebudowę ulicy Stokowiec) oraz Skarżysko Kościelne (na budowę przedszkola).

Inwestycje, jakie Skarżysko chciało przeprowadzić za pieniądze z Rządowego Programu Funduszu Inwestycji Lokalnych to:

 • Przebudowa infrastruktury sportowej na terenie Granat Skarżysko-Kamienna – wniosek opiewał na kwotę 15.000.000 zł,
 • Budowa ulicy Głównej w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 4.100.000 zł,
 • Budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 2.400.000 zł,
 • Przebudowa ulicy Pułaskiego na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Moniuszki – wniosek na kwotę 2.250.000 zł,
 • Budowa przedłużenia ulicy Moniuszki w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 2.319.000,00,
 • Przebudowa ulicy Kochanowskiego w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 2.100.000 zł,
 • Budowa ulicy Małowicza w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 1.780.000 zł,
 • Przebudowa ulic Świerkowej i Dębowej w Skarżysku-Kamiennej – wniosek na kwotę 2.350.000 zł.

Prezydent dodał, że urząd będzie się starał o środki z innych źródeł, między innymi na przeprowadzenie ww. inwestycji. Rzecznik skarżyskiego magistratu Izabel Szwagierek dodała, że miasto będzie wnioskować do kolejnego, trzeciego etapu dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale na razie nie są znane jego zasady ani termin, kiedy zostanie ogłoszony.

Remont stadionu Granatu Skarżysko został ujęty we wniosku o tzw. fundusze norweskie. Wniosek został już złożony i czeka na ocenę oraz decyzję. Poznamy ją najprawdopodobniej w przyszłym roku.

1 KOMENTARZ

 1. Czyżby władze w Warszawie były lepiej zorientowane nt. spraw Skarżyska, niż sądzono ? Cóż pozostaje powrócić do Las Vegas: tam wymagane kwoty dzieli się przez trzy i nie zrobią wrażenia na potencjalnych inwestorach 🙂 Ale … wydatki na podróż mnoży się przez trzy 🙁 Chociaż: wyborcy nie są zbyt wymagający (takie zdanie ma zapewne autor ulotek rozklejanych na przystankach MKS przed poprzednimi wyborami – sądząc po ich treści), więc nie ma się czym przejmować. W drogę !
  PS. Może jedynie warto przygotować się staranniej niż do wyprawy na stolicę w kwestii zalewu „Bzin” (cokolwiek o takiej nazwie , choćby i kosmodrom pogrąży to miasto ostatecznie tj. dowcipy o sołtysie niedaleką gminę / miejscowość).

Comments are closed.