Niecodzienny koniec meczu i finisz sezonu. Siatkarze Scarnet Remital Skarżysko zakończyli debiutancki start w rozgrywkach

657
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sitarska ekipa Scarnet Remital Skarżysko rozegrała ostatni mecz debiutanckiego sezonu w Świętokrzyskiej II Lidze Mężczyzn. Finisz sezonu był nietypowy, ponieważ skarżyscy siatkarze ostatni mecz zakończyli po ok. dwudziestu minutach.

Scarnet Remital Skarżysko-Kamienna to nowy w naszym mieście klub siatkówki. Męska ekipa zakończyła właśnie swój debiutancki sezon, grając w Świętokrzyskiej II Lidze Mężczyzn.

Skarżyscy siatkarze w swoim pierwszym sezonie zapłacili bardzo drogie frycowe. Swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w ostatnim meczu. Spotkanie z drużyną MultiTeam Tompawex Koral Bilcza było meczem fazy play-off o dziewiąte miejsce w rozgrywkach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Nasi siatkarze liczyli, że na koniec sezonu sprawią swoim sympatykom i sobie również miły prezent w postaci wygranej. Tak się też stało, ale nie w sposób, jaki zakładali zawodnicy i ich trener Remigiusz Cichoń. Ten znany w Skarżysku weterynarz, o czym może mało kto wie, w czasach studenckich grał w siatkówkę i był zawodnikiem czołowego wówczas klubu w kraju AZS Olsztyn.

Scarnet Remital zaczął to spotkanie, rozegrane w hali I LO, bardzo dobrze i od początku objął pewne prowadzenie. Mecz zakończył się jednak w trakcie pierwszego seta przy stanie 14:9 dla gospodarzy. Karol Stępień, zawodnik gości, odniósł kontuzję i musiał opuścić boisko, a jego zespół nie miał rezerwowych i nie mógł kontynuować spotkania w zdekompletowanym składzie.

Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. Zawodnicy obu ekip wymieszali składy i zagrali mecz typowo treningowo.

W efekcie Scarnet Remital Skarżysko zajął dziewiąte miejsce w rozgrywkach. Oba zespoły umówiły się bowiem, że o tym miejscu zadecyduje jeden mecz, a nie rywalizacja do dwóch zwycięstw. Zespół z Bilczy ma bowiem problem z halą i zrezygnował z rozgrywania meczu (lub dwóch) u siebie.

Skarżyski zespół może już więc rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu. Z nadzieją na przyszłość patrzy trener Remigiusz Cichoń.

Chłopaki na pewno liczyli na coś więcej w tym naszym debiutanckim sezonie. Ja patrzyłem bardziej realnie, bo wiedziałem, że wprowadzamy bardzo młodą drużynę do ligi seniorskiej, gdzie zawodnicy i drużyny są bardziej doświadczeni. Liczyłem się z tym, że możemy przegrać ze wszystkimi zespołami. Dziś się udało, a była szansa wygrać po pełnym meczu, bo zaczęliśmy dobrze, graliśmy ciekawie.

To jest drużyna z przyszłością. Teraz czas treningów i w przyszłym sezonie, tak realnie patrząc, będziemy starać się być gdzieś w środku stawki ligowej. To młoda drużyna, chłopaki mają po 15-19 lat. Wszystko przed nimi.Remigiusz Cichoń

Jak dodał trener, w klubie powstała też drużyna żeńska.

Scarnet Remital Skarżysko-Kamienna – MultiTeam Tompawex Koral Bilcza 3:0 (25:9, 25:0, 25:0)

Scarnet Remital: Kubik, A. Wojciechowski, Misiowiec, Wąs, M. Wojciechowski, Rachwał, Cichoń, Maciałczyk, Michalski, Kramm, Nowak

MultiTeam Tompawex Koral: Szulowski, Dobrowolski, Stępień, Lisowski, Kożuchowski, Fortunka

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to