REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyskie Muzeum im. Orła Białego zaprosiło na kolejne ze spotkań z historią – Skarżyski Piknik Historyczny. Odwiedzający mogli zobaczyć, jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają dziś wojska, ale też i podpatrzeć życie zwykłych ludzi na przestrzeni dziejów.

Zapraszamy na Skarżyski Piknik Historyczny 2019:

Skarżyski Piknik Historyczny 2019 na 50-lecie Muzeum im. Orła Białego

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

IV Skarżyski Piknik Historyczny tematycznie skupiał się na okresie walk Polski o odzyskanie niepodległości. To oczywiście spowodowane było tegoroczną 100. rocznicą jej uzyskania. Można więc było zobaczyć szarżę kawalerii czy realia z czasu powstań śląskich.

Rekonstruktorzy prezentowali sprzęt i uzbrojenie, a wszystko otoczone realistyczną scenerią. Odwiedzający mogli wiec zobaczyć, jak wyglądały obozy żołnierskie, szpital polowy, strzelnica czy obozowisko wikingów.

Wiele osób chętnie korzystało z możliwości obejrzenia panoramy muzeum z niedawno zamontowanej platformy widokowej, która znajduje się na dziobie kutra ORP „Odważny”.

Do pikniku dołączyli też miłośnicy motoryzacji. W weekend na Ośrodku Wypoczynkowym „Rejów” odbywał się bowiem Zlot Kieleckich Klasyków. Kieleckie Klasyki to nieformalna grupa właścicieli i miłośników mających już swoje lata pojazdów. Pomiędzy czołgami i rakietami stały więc, i przyciągały również dużą uwagę, Maluchy, Fiaty, Trabanty, Mercedesy i inne marki.

Więcej o Zlocie Kieleckich Klasyków: Zlot Kieleckich Klasyków – auta jak wino zjechały do Skarżyska

W Muzeum im. Orla Białego wkrótce jeszcze więcej atrakcji dla miłośników historii. Już w następny weekend kolejny… piknik. Będzie one dotyczył historii Skarżyska-Kamiennej, a konkretnie skarżyskiego herbu, który obchodzi 50-lecie istnienia – został ustanowiony dokładnie 50 lat temu, w 1968 roku.

Więcej o pikniku na 50-lecie herbu: Stąd nasz znak. 50 lat herbu Skarżyska – muzeum zaprasza na piknik w dwóch odsłonach

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to