Przerwa na czytanie – w skarżyskiej Trójce dzieci i młodzież czytają bez przerwy. Nawet na przerwach

962
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Przerwa na czytanie” to kolejna ogólnopolska akacja czytelnicza, do której przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku-Kamiennej. Uczniowie czytali książki, a niektórzy nawet się na tę okazję przebrali.

Szkoła Podstawowa nr 3 chętnie bierze udział w akcjach czytelniczych propagujących nawyk sięgania po lekturę. Do najnowszej akcji – „Przerwa na czytanie”– szkoła z osiedla Zachodnie przygotowywała się już od połowy września.

Młodzież klas starszych szykowała plakaty reklamujące akcję i przedstawiające zalety sięgania po lektury. Zostały one wywieszone w całej szkole. Uczennice klasy 6A wykonały zaproszenia i wręczyły je nauczycielom oraz pracownikom szkoły. O zbliżającym się terminie akcji przypominał kalendarz wiszący na ścianie w sali polonistycznej, a na Facebooku szkoły pojawiały się przypominajki. Na bicie czytelniczego rekordu Trójka zaprosiła również przedszkolaki z grupy „Biedronki” z pobliskiego Przedszkola nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z wychowawczyniami Beatą Michnowską i Ewą Zbroją.

11 października 2022 roku w szkole na każdej przerwie widać było czytające dzieci. Niektórzy przebrali się za postaci z ulubionych książek. Członkowie Koła Historyczno-Turystycznego „Nemezis” oraz niektórzy nauczyciele wystąpili w strojach z XIX wieku.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Rodzice, czekający na swe pociechy, również mogli skorzystać z chwili odpoczynku i pogrążyć się na chwilę w lekturze. Koordynatorem akcji promującej czytelnictwo była polonistka Anna Sobota, a w klasach młodszych Iwona Młodawska-Kasprzycka.

Trójka współpracowała w tej akcji ze szkołą z Ukrainy, a to za sprawą Jehora Lesina uczącego się klasie 8A. Ze względu na trudną sytuację w Ukrainie, młodzież ze Szkoły Ogólnokształcącej nr 2 w miejscowości Irpień będzie przeprowadzać akcję 12.10.2022 r. Dzięki uprzejmości Iryny Wiktoriwnej Taszci nasza szkoła otrzyma zdjęcia z „Przerwy na czytanie” w ich wykonaniu.

Szkoła Podstawowa nr 3 już od kilku lat promuje czytelnictwo, biorąc udział w ogólnopolskich akcjach czytelniczych. Jest wśród nich Narodowe Czytanie. Gdy nadarzyły się kolejne okazje, aby udowodnić, że książka pozwala przenieść się do innego pięknego świata wyobraźni, społeczność szkolna bez wahania wzięła udział w tych przedsięwzięciach. 29 września 2022 r. była kolejna okazja do wspólnego sięgnięcia po książkę – Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele na początku lub na końcu lekcji odczytywali dzieciom fragmenty książek. Tak próbują rozbudzić w nich czytelnicze pasje.

Zdjęcia: SP 3