REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Do wielkiej armii, która walczy o mała Tosię, dołączają kolejni członkowie – tym razem będą to zwierzęta. Konkretnie pająki i inne tym podobne trzymane w terrariach. Będzie też wąż, z którym będzie można sobie zrobić zdjęcie. Wszystko na wystawie „Spiderland. W pajęczej sieci” w MCK w Skarżysku.

Mała Antosia Majewska, która urodziła się z poważną wadą serca, wymaga stałej pomocy i opieki lekarskiej. To kosztuje ogromne pieniądze i dlatego potrzebna jest pomoc ludzi o wielkich sercach.

Tosia Majewska z mamą

Tym razem z pomocą dla malutkiej dziewczynki ruszyła skarżyska Fundacja Triada oraz również pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej hodowca pająków i innych zwierząt.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Wspólnie postanowili, że pokażą te egzotyczne i piękne zwierzęta wszystkim chętnym w Miejskim Centrum Kultury podczas wystawy terrarystycznej. Wejściówka będzie kosztować jedyne 10 złotych, a cały wpływ zasili konto Tosi.

Podczas wystawy będą też do nabycia różne gadżety, w tym kubki, koszulki czy torby, a wpływy z ich sprzedaży również dostanie Tosia.

Dochód z wystawy powędruje na specjalnie utworzoną na ten cel zbiórkę na portalu crowdfundingowym SiePomaga:Jeszcze do końca kwietnia 2022 roku licytacje z grupy Bazarek Fundacji Triada trafiają na konto Tosi: https://www.facebook.com/groups/bazarek3

Wystawa „Spiderland. W pajęczej sieci” potrwa od 27 do 30 kwietnia 2022 roku w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Będzie czynna od godz. 10.00 do 18.00.

Zobacz relację z wystawy „Spiderland. W pajęczej sieci” na rzecz Tosi Majewskiej:

Spiderland – pająki, węże i inne egzotyczne zwierzęta. Nietypowa wystawa w MCK dla Tosi Majewskiej

 

Ponadto, w środę 27 kwietnia, w godz. 16.00–18.00 i w czwartek w godz. 10.00–13.00 będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wężem zbożowym, a wykonają je członkowie Klubu Fotograficznego Zoom.

Zapraszamy!

Tosia Majewska, mieszkanka Skarżyska-Kamiennej, urodziła się z wadą serca o nazwie HLHS (hypoplastic left heart syndrome), czyli zespołem niedorozwoju lewego serca. Wada ta polega na tym, że lewa komora serca nie wykształca się prawidłowo. Wskutek tego Tosia musiała już i będzie musiała jeszcze przejść operacje serca. Za nią są już dwie. Teraz, w kwietniu 2022 roku, czeka na cewnikowanie serca oraz badania pocovidowe.

Wystawa „Spiderland. W pajęczej sieci” odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to