Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W sobotni wieczór na parkingu nad bliżyńskim zalewem chyba nie było auta, w którym nie dokonano by jakichś modyfikacji. To pasjonaci motoryzacji spotkali się, aby wspólnie spędzić czas. A ich auta w mniejszym lub większym stopniu różnią się od seryjnych.

Auta prawie nowe i klasyki, kompakty i klasy limuzyna, o różnych rodzajach nadwozia, w tym sportowe i kabriolety – tak wyglądała parking nad zalewem. Właściciele takich aut z Bliżyna, Skarżyska, Końskich, Stąporkowa i innych miejscowości naszego regionu spotykają się od czasu do czasu, aby, jak mówi organizator spotu Sylwester Młynarczyk, po prostu pogadać, a przy okazji dzielić się swoją pasją.

A gdy przyjrzeć się samochodom, to słowo „pasja” nie jest na wyrost. Wiele aut to nie tylko włożone w nie wiele pieniędzy, ale przede wszystkim czasu i zaangażowania. Przy jednych dominował tuning wizualny, w innych mechaniczny, a były i takie, gdzie o wyjątkowości decydował tuning akustyczny.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystkich aut nie sposób wymienić. Były wśród nich samochody z limitowanych serii, jak na przykład dwa Ople OPC – Astra, należąca do Sylwestra Młynarczyka  i Corsa Mateusza Brzezińskiego. Pierwszy ma pod maską 160 , a drugi 190 koni mechanicznych. Do tego pakiet wizualny, w tym kubełkowe fotele Recaro. Czerwony Golf III w wersji 20 Jahre to również egzemplarz z serii limitowanej – pod maską jest silnik od Skody RS, a w środku nagłośnienie od… Nokii.

Gdy jedni modyfikują swoje auta, inni chcą zachować swoje auto w stanie jak najbardziej zbliżonym do tego, w jakim było w momencie zjazdu z taśmy produkcyjnej. Tak robi Przemek, właściciel 235-konnego BMW E38. Choć auto ma już ponad 20 lat, tylko pozazdrościć kondycji i wyglądu.

Wizualnie wyróżniał się na pewno pomalowany w cętki Opel Astra G Sport Patryka Wojteczka. Choć wygląd wewnętrzny zdradza, że to nie jest takie normalne auto, to mało kto domyśli się, że w środku jest sprzęt nagłaśniający o mocy, bagatela, 2 kilowatów dających 150 decybeli.

Kolejne spotkanie miłośników motoryzacji już wkrótce. Od 27 do 29 lipca w Skarżysku spotkają się miłośnicy starszych modeli tzw. klasyków. Odbędzie się wówczas I Zlot Kieleckich Klasyków. Uczestnicy będą się bawić na Rejowie, ale swoje auta zaprezentują mieszkańcom Skarżyska na placu Staffa i na Skarżyskim Pikniku Historycznym.
Więcej szczegółów: I Zlot Kieleckich Klasyków – Skarżysko-Kamienna 2018