Sportowa Jajecznica 2022 na skateparku w Skarżysku: Przypadła do gustu i będą kolejne edycje

1369
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Sportowa Jajecznica – wydarzenie o takiej osobliwej nazwie odbyło się na skateparku w Skarżysku-Kamiennej. Taka forma rywalizacji połączonej z zabawą bardzo uczestnikom i nie tylko im „posmakowała”.

Po kilku imprezach mistrzowskich z udziałem najlepszych w kraju, na skateparku w Skarżysku teraz przyszła kolej na duże zawody w wymiarze bardziej lokalnym. Sportowa Jajecznica to impreza zorganizowana przez markę o tej samej nazwie, a przeznaczona dla amatorów jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnodze czy BMX-ie.

Wśród uczestników dominowali skarżyszczanie, ale było też sporo mieszkańców sąsiednich miast i miejscowości. W szranki stanęło w sumie 80 osób. Konkurencje były bardzo różne, od zabaw na ludzie jak slalom w przebraniu, po bardzo wymagające jak skok wzwyż nad poprzeczką.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Na skatepark przychodziły całe rodziny, jeśli nie startować, to dopingować. Uczestnicy yli w różnym wieku, od kilku- do kilkudziesięciolatków. Grała muzyka, był food truck. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

– Jesteśmy po pierwszej edycji Sportowej Jajecznicy. Impreza ma na celu rozwój mieszkańców Skarżyska i okolic pod względem sportowym i rozwój całej społeczności skateparkowej. Było to chyba największe jak do tej pory wydarzenie na naszym skateparku. Poza naszymi zawodnikami licznie przybyli goście z Kielc, Starachowic, Ostrowca świętokrzyskiego, Szydłowca czy Końskich. Ja jestem usatysfakcjonowany tym, co się dziś wydarzyło. Bardzo przyjemnie się prowadziło, przyjemnie się oglądało. Dużo osób i firm zaangażowało się w pomoc, spotkaliśmy się z dużym odzewem. Ten sukces przypisuję właśnie im – powiedział Marcin Szumielewicz, główny organizator.

Marcin Szumielewicz

Sportowa Jajecznica 2022 – wyniki:

Best trick

 1. Łukasz Wadecki
 2. Dawid Ciemski
 3. Oskar Drypa

Konkurencje drużynowe

 1. Wściekłe Orangutany
 2. Diabły Tasmańskie
 3. Kapibary

Slalom w przebraniu

 1. Sebastian Ozan
 2. Oskar Klimek-Szumielewicz
 3. Jan Węgrzyn

BMX

 1. Dawid Ciemski
 2. Sebastian Żyłka
 3. Mateusz Przybylski

Skateboard

 1. Jakub Sykuła
 2. Jakub Kiszek
 3. Adam Bednarczyk

Organizatorami imprezy są marka Sportowa Jajecznica  oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Organizatorzy dziękują partnerom wydarzenia, którymi byli: Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej, SFD Skarżysko-Kamienna, KF Fitness Club, Kamaro Sport Line,  Martes Sport, CK Bicycles – Sklep i serwis rowerowy, RMD Bike, skateparki.pl, Kombinat Formy, Skarland Scooter Team, Agencja Reklamowa Art-Muz Ireneusz Nieczajew, Metrohouse Kielce, MSK Ratownictwo Medyczne, Medica Sklep Ortopedyczno-Medyczny, Kamieniarstwo Granit Skarżysko Kościelne, ChaiKola & ChaiMate, Pizzeria Crazypepe, Fundacja Mama w Mieście Kielce/Foundation Mum in the City of Kielce.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to