REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Dotyk Miłości przeprowadziło już część z serii warsztatów nauki samobadania piersi organizowanych w Skarżysku-Kamiennej. Uczestniczki wychodzą z nich wręcz zachwycone.

Stowarzyszenie Dotyk Miłości ze Skarżyska-Kamiennej kontynuuje naukę samobadania piersi. Dotacja z Fundacji Imienia Stefana Artwińskiego sprawiła, że jeszcze więcej kobiet zdobywa tę jakże cenną wiedzę.

Wiedzę, która pozwala uratować zdrowie, a nawet życie. Statystyki są bowiem przerażające. Nowotwór piersi zbiera straszne żniwo. Rak piersi jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie i wyprzedził pod tym względem raka płuc. Statystyki dowodzą, że rak piersi dotyka jedną na osiem kobiet. W Polsce statystyki są jeszcze gorsze niż na świecie. Rośnie u nas umieralność z powodu tego nowotworu, podczas gdy na świecie maleje. Specjaliści przekonują, że jednym z powodów jest słaba profilaktyka.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Skuteczna profilaktyka jest więc jednym ze sposobów na to, aby w porę zauważyć niepokojące zmiany w piersiach. Właśnie tego, jak kontrolować piersi, uczestniczki uczą się na warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Dotyk Miłości.

Zapisz się na warsztaty samobadania piersi:

Jeszcze więcej warsztatów samobadania piersi w Skarżysku. Stowarzyszenie Dotyk Miłości zachęca i zaprasza

Ewa Palkowska, położna z wieloletnim stażem, która prowadzi Szkołę Rodzenia VITA w Skarżysku, nie tylko tłumaczy, jak i kiedy wykonywać samobadanie piersi, ale przekonuje kobiety do zaopiekowania się nimi na co dzień.

Uczestniczki warsztatów korzystają też z porad certyfikowanej brafitterki Karoliny Topór. Dowiadują się, że prawidłowo dobrany biustonosz to również ważny aspekt zdrowotny, jeśli chodzi o dbałość o piersi.

Ewa Palkowska (z lewej) i Karolina Topór

Kobiety przekonują się, że dotykanie własnych piersi to naprawdę dotyk miłości. Miłości, która przynosi też korzyści. Uczestniczki warsztatów w miłej atmosferze poznają tajniki samobadania piersi. Jak się przekonują, są to tajniki łatwe do zgłębienia. Z warsztatów wychodzą wzbogacone o cenną wiedzę, ale też zaskoczone. Z jednej strony, że samobadanie biustu to czynność wcale nietrudna, a z drugiej, dająca ogromną satysfakcję i poczucie bezpieczeństwa z zadbania o swoje, tak cenne, zdrowie.

Jedną z uczestniczek była Marta Piechna, trenerka personalna i dietetyczka.

Nigdy sama się nie badałam, nie zwracałam na to uwagi, a myślę, że warto badać się samodzielnie. Jako trenerka personalna i dietetyczka dbam o swoje ciało, dbam o prawidłową dietę, a samobadanie piersi współgra z dbaniem o ciało, o kondycję. Warto zatroszczyć się o tak ważną część kobiecego ciała, jaką są piersi. Żeby nie było za późno. Szczególnie że statystyki zachorowalności na nowotwory są wysokie.Marta Piechna

Z zaproszenia na warsztaty skorzystały również Dagmara Dudek z córką Hanną. Organizatorki warsztatów cieszą się, że warsztaty stają się wielopokoleniowe.

Cieszę, że się zdecydowałam na udział i to bardzo dobrze, że są takie warsztaty, które uczą, jak dbać o piersi. Miejsc, gdzie można zdobyć taką wiedzę, brakuje. Brakuje też na taką naukę czasu podczas wizyt u ginekologa czy innych specjalistów.Dagmara Dudek

 

Zobacz relację z kolejnych warsztatów samobadania piersi:

Bezcenna wiedza całkowicie bezpłatnie. Trwają warsztaty samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości

 

Kolejne warsztaty odbędą się 12 i 19 czerwca 2023 roku, a jeszcze jedne w lipcu. Odbywają się w salonie bielizny Bravitacja w Skarżysku-Kamiennej. Panie chcące zdobyć cenną umiejętność samobadania piersi mogą się na nie zapisywać pod numerem 697 669 795.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

Co ważne, nie ma ograniczeń co do miejsca zamieszkania uczestniczek. Każda będzie mile widziana. W dotychczasowych edycjach warsztatów wzięły udział między innymi mieszkanki Skarżyska-Kamiennej, ale też Szydłowca, Starachowic, a nawet Warszawy.

Zapraszamy!

Inicjatywa pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.