Jeszcze więcej warsztatów samobadania piersi w Skarżysku. Stowarzyszenie Dotyk Miłości zachęca i zaprasza

1318
Karolina Topór i Ewa Palkowska
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Stowarzyszenie Dotyk Miłości w najbliższym czasie zorganizuje serię warsztatów samobadania piersi w Skarżysku-Kamiennej. Dzięki dotacji z Fundacji imienia Stefana Artwińskiego jeszcze więcej kobiet nauczy się tej cennej umiejętności, która może uratować zdrowie, a nawet życie.

Warsztaty samobadania piersi to nie nowość w naszym mieście. Od dłuższego czasu odbywają się w salonie bielizny z usługą brafittingu Bravitacja. Inicjatorki tej cennej idei, Karolina Topór i Ewa Palkowska wraz z Kornelią Palkowską, założyły Stowarzyszenie Dotyk Miłości, aby jeszcze skuteczniej docierać do kobiet i przekonywać je o tym, jak ważne jest to dla ich zdrowia w kontekście chorób nowotworowych.

Tutaj dowiesz się więcej o Stowarzyszeniu Dotyk Miłości:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości rozpoczęło działalność w Skarżysku. Będzie pomagać kobietom

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Regularne do tej pory warsztaty teraz będą jeszcze częstsze. Jest to możliwe dzięki pozyskanej przez stowarzyszenie dotacji unijnej z Fundacji imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach. Będą się odbywać pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”.

Takie wieści cieszą pomysłodawczynie inicjatywy.

Własnymi zasobami przeprowadziłyśmy już wiele takich warsztatów. Uczestniczyło w nich ponad 100 kobiet. Na podstawie obserwacji potrzeb kobiet podczas tych warsztatów postanowiłyśmy zarejestrować Stowarzyszenie Dotyk Miłości, aby móc działać w szerszym zakresie i bardziej skutecznie, łącząc przekazywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Teraz stało się to możliwe dzięki pozyskanym środkom. Warsztaty będą się odbywały częściej i jeszcze więcej pań wzbogacimy o cenną wiedzę, jaką jest umiejętność badania piersi.Ewa Palkowska i Karolina Topór

Warsztaty nauki samobadania piersi w Skarżysku-Kamiennej

Terminy warsztatów „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”:

1. 29.05.2023 r. – odbyły się
2. 05.06.2023 r. – odbyły się
3.
12.06.2023 r. – odbyły się
4.
19.06.2023 r. – odbyły się
5. 03.07.2023 r. – odbyły się

Warsztaty nauki samobadania piersi odbywają się w salonie Bravitacja. Zapisy pod numerem telefonu 697 669 795.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY.

Zobacz relacje z warsztatów nauki samobadani piersi „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” w Skarżysku-Kamiennej:

Zaskoczenie, satysfakcja i radość. Takie są reakcje na warsztaty nauki samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości w Skarżysku

 

Bezcenna wiedza całkowicie bezpłatnie. Trwają warsztaty samobadania piersi Stowarzyszenia Dotyk Miłości

 

Warsztaty samobadania piersi prowadzone są i będą przez osoby wykwalifikowane. Składają się z części teoretycznej i praktycznej. Dużym atutem jest podejście indywidualne. Każda z uczestniczek odbywa naukę sam na sam ze specjalistką. Uzupełnieniem nauki samobadania jest konsultacja z brafitterką Karoliną Topór na temat właściwego doboru biustonosza oraz, w przypadku matek lub kobiet planujących macierzyństwo konsultacja z położną Ewą Palkowską prowadzącą szkołę rodzenia.

Wiele kobiet już wie, jak wykonywać samobadanie piersi:

Oglądaj! Dotykaj! Żyj! Zapraszamy na naukę samobadania piersi w Skarżysku

Samobadanie piersi ważną bronią w walce z rakiem piersi

Samobadanie piersi to pierwszy i bardzo ważny krok w profilaktyce raka piersi. Rak piersi, jak ogłosiło WHO w 2021 r., jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie i wyprzedził raka płuc. Statystyki dowodzą, że rak piersi dotyka jedną na osiem kobiet. W Polsce statystyki są jeszcze gorsze niż na świecie. Rośnie u nas umieralność z powodu raka piersi, podczas gdy na świecie maleje. Specjaliści przekonują, że jednym z powodów jest słaba profilaktyka.

Profilaktyka ma więc ogromne znaczenie, ponieważ wykonywane regularnie i w prawidłowy sposób pozwala wykryć wiele nieprawidłowości w obrębie klatki piersiowej i samych piersi. Nauka samobadania powinna rozpoczynać się od najmłodszych lat. Im wcześniej rozpoczęta, tym większa świadomość, a mniejsza zapadalność na choroby nowotworowe.

Badając się regularnie, kobiety są w stanie wykryć zmiany o średnicy około 1 cm. Są co najmniej dwa powody, dla których jest to ważne. Po pierwsze, znakomita większość guzków ma formę łagodną. Aż 75% z nich to zmiany, które w porę usunięte nie przerodzą się w guzki złośliwe. Po drugie, jeśli zmiana liczy nie więcej niż 2 cm i nie ma przerzutów do węzłów chłonnych, to istnieje duża szansa na wyleczenie. Jeśli dodać, że aby osiągnąć wielkość 2 cm, guzek musi rosnąć kilka lat (nawet 8 lat), to jest to dodatkowy argument przemawiający za koniecznością regularnych badań.

Inicjatywa pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to