Kosmiczna kwota i piękny koncert charytatywny dla Igi Patyk! Patio w MCK w Skarżysku odleciało!

1016
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Takiego efektu koncertu charytatywnego dla Igi Patyk nie spodziewali się chyba najwięksi optymiści. W patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zjawiło się mnóstwo ludzi. Na koniec w puszkach pieniędzy też było mnóstwo.

Aktywna wciąż zbiórka internetowa dla Igi Patyk, utworzona całkiem niedawno, bardzo szybko, bo w ciągu kilku dni, osiągnęła założoną kwotę, czyli 20 tysięcy złotych.

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Czy jednak ktokolwiek spodziewał się, że kwota zebrana na koncercie charytatywnym w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku przebije tę ze zbiorki? I to dwukrotnie?

A tak właśnie się stało. Wynik zbiórki to wręcz kosmiczne

40 tysięcy złotych!!!

W niedzielny wieczór, 17 marca 2024 roku, patio „Emceku” pękało w szwach. Na widowni zasiadło mnóstwo osób, w tym uczniowie i szkolni koledzy Igi. Przyszli na zaproszenie swojej szkoły oraz Fundacji Szlachetne Serce.

Iga Patyk jest uczennicą trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku-Kamiennej. Zachorowała na nowotwór złośliwy wątroby. Jak powinien wiedzieć każdy, poważna choroba to też poważne wydatki. I dlatego społeczność szkolna nie pozostawiła swojej koleżanki i jej bliskich w potrzebie. Wsparcie przyszło też spoza szkoły.

Koncert charytatywny, po zbiórce internetowej, był kolejną dużą akcją pomocy uczennicy II LO. Ze sceny leciały największe hity, głównie, choć nie tylko, w wykonaniu szkolnej braci „Micka”. Zagrał zespół Romantica, zaśpiewali też soliści: Natalia Nawrot, Michał Bojczuk, Małgorzata Mańkowska, Laura Mackiewicz i Aleksandra Kiljanek. Wystąpił też tercet w składzie:  Jacek Pastuszko, Katarzyna Potyra i Krystian Adamczyk.

Wykonawcy wypadli świetnie, zarówno Ci, którzy z mikrofonem są za pan brat, jak i ci, którzy dopiero przygodę z nim zaczynają, ale trzeba jednak oddać, że tego dnia gwoździem programu były aukcje fantów.

Koncert poprowadzili nauczyciele Mickiewicz – Agnieszka Kaczmarek i Michał Mańkowski. Zrobili to świetnie. Pan profesor wywiązał się ze swojej roli świetnie. To także dzięki jego ogromnej sile przekonywania kwoty za poszczególne fanty były tak wysokie i sięgały nawet tysięcy „peelenów”.

Wśród licytowanych przedmiotów były dzieła sztuka, rękodzieło, sprzęt elektroniczny i wiele innych. Jeszcze więcej, ale już drobniejszych fantów, było na korytarzach MCK, gdzie odbywały się mniejsze licytacje oraz loteria. Jak zawsze był też poczęstunek, też za datek do puszki.

Imprezę swoją obecności wsparły też ekipy Omega Party z animacjami, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z saturatorem oraz Muzeum im. Orła Białego z eksponatami, a także rekonstruktorzy.

Na koniec ze sceny dziękował brat Igi – Andrzej Patyk, który był pod ogromnym wrażeniem tego, jak udane okazało się to wydarzenie.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to