Kobieto, zatrzymaj się i przeczytaj! Ty też możesz zadbać o swoje zdrowie i życie!

657
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Taką szansę oferuje Stowarzyszenie Dotyk Miłości, które prowadzi w Skarżysku-Kamiennej warsztaty nauki samobadania piersi.

W Skarżysku można zdobyć bezcenną wiedzę, która może uratować zdrowie, a nawet życie każdej z Was. Każda kobieta może zupełnie bezpłatnie nauczyć się, jak samodzielnie badać piersi w profilaktyce nowotworowej.

A to wszystko dzięki Stowarzyszeniu Dotyk Miłości, które kontynuuje naukę samobadania piersi, której prekursorkami w Skarżysku były położna Ewa Palkowska i certyfikowana brafitterka Karolina Topór.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Działania te doceniła Fundacja Imienia Stefana Artwińskiego i dzięki otrzymanej dotacji warsztaty są kontynuowane i rozwijane.

W lipcowych warsztatach jedną z uczestniczek była pani Kamila, która postanowiła podzielić się swoimi wrażeniami.

Już od momentu umawiania spotkania zostałam otoczona zrozumieniem dla moich ograniczeń czasowych. Jednak najważniejsze było to, że kiedy weszłam na warsztaty, zostałam otoczona opieką dwóch cudownych kobiet – Ewy Palkowskiej i Karoliny Topór. Ewa pokazała mi jak badać piersi, kiedy to robić i wskazała, by w przypadku jakichkolwiek podejrzeń sprawdzić to podczas USG. Karolina opowiedziała, jak prawidłowo dobrać biustonosz i zadbać o swój biust. Zdecydowałam się wrócić po biustonosz, który miałam okazję przymierzyć, bo czułam się w nim znakomicie. Nie wiem, czy zawdzięczam to wspaniałej brafitterce, czy jemu. A może obojgu?

Samo miejsce warsztatów gwarantuje poczucie komfortu i intymności. Nauka samobadania piersi nie jest trudna, a wykonanie tego badania zajmuje parę minut. Wspaniałe jest to, że był to czas przeznaczony tylko dla mnie. Obie wspaniałe kobiety poza nauką samobadania piersi, dbaniem o zdrowie i profilaktyką nowotworową, przy okazji uczą akceptacji własnego ciała, kochania go takim, jakie jest z jego ograniczeniami i pięknem. Ja przez całe warsztaty czułam się zaopiekowana i wyszłam z nich z bezcenną wiedzą, dobrym humorem i energią.

Teraz wiem, dlaczego taka nazwa stowarzyszenia – Dotyk Miłości. Bo uczy dotykania swojego ciała, w tym piersi, z miłością. Bo to spotkanie z kobietami, które wspierają inne kobiety. To takie symboliczne dotknięcie miłości. Ja z całego serca dziękuję i polecam warsztaty każdej kobiecie.Kamila

Były to już ostatnie warsztaty z cyklu „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”. Jednak Stowarzyszenie Dotyk Miłości już planuje kolejne i wkrótce na nie zaprosi.

Wkładamy w te warsztaty całe nasze serce, bo wiemy, jak potężny jest przeciwnik, z którym przychodzi się zmierzyć gdy pada diagnoza: RAK! Edukujemy, uczymy i podkreślamy, że regularne SAMOBADANIE PIERSI może uratować życie. To wyjątkowe warsztaty, podczas których kobiety zdobywają bezcenną wiedzę i mają możliwość poczuć, czym jest dotyk miłości.

Dziękujemy cudownym Paniom, które wzięły udział w akcji „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi”, za zaufanie, jakim nas obdarzyły, za otwartość na nową wiedzę i za mnóstwo ciepłych słów, dzięki którym chcemy działać dalej i robić jeszcze więcej.

Stowarzyszenie postanowiło działać dla dobra innych kobiet. Cel, który wytrwale realizuje, to podniesienie świadomość na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, a szczególnie raka piersi. Uzupełnieniem nauki samobadania jest konsultacja z brafitterką na temat właściwego doboru biustonosza. Należy zaznaczyć, że warsztaty prowadzone są przez osoby wykwalifikowane.

Marzymy o tym, żeby rozwijać nasze działania. Stowarzyszenie Dotyk Miłości chce robić jeszcze więcej w naszym mieście i regionie dla dobra i zdrowia kobiet. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.Ewa Palkowska i Karolina Topór

Więcej o Stowarzyszeniu Dotyk Miłości przeczytacie tutaj:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości rozpoczęło działalność w Skarżysku. Będzie pomagać kobietom

Inicjatywa pn. „Badam się, bo chcę żyć – warsztaty nauki samobadania piersi” jest realizowana w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Lokalny” dofinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnym Operatorem Projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to