Stowarzyszenie Dotyk Miłości założyły trzy kobiety, skarżyszczanki: (od lewej) Ewa Palkowska, Kornelia Palkowska i Karolina Topór; fot: Agnieszka Zarychta Photography
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Stowarzyszenie Dotyk Miłości to nowa organizacja pozarządowa działająca w Skarżysku-Kamiennej. Dotykiem miłości oraz innych pozytywnych emocji chce obdarowywać kobiety.

Stowarzyszenie Dotyk Miłości podało informację o swoim istnieniu w tegoroczny Dzień Kobiet. Data to nieprzypadkowa, bo to właśnie głównie z myślą o kobietach zostało założone.

Tworzą je trzy skarżyszczanki:

  • Karolina Topór – brafitterka, właścicielka salonu bielizny z profesjonalnym doborem biustonosza Bravitacja w Skarżysku-Kamiennej
  • Ewa Palkowska – położona, prowadząca Szkołę Rodzenia VITA w Skarżysku-Kamiennej
  • Kornelia Palkowska – modelka, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

Z miłości do kobiet

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pomysł powołania stowarzyszenia zrodził się w Bravitacji, a słowa „robimy to” padły jako efekt regularnie tam odbywających się warsztatów nauki samobadania piersi. Założycielki zgodziły się co do tego, że kobiety w dbaniu o swoje zdrowie, ale też i urodę, potrzebują wsparcia i pomocy.

Takimi słowami Stowarzyszenie Dotyk Miłości przywitało się ze społecznością:

Stowarzyszenie Dotyk Miłości powstało z miłości do kobiet – dziewcząt i kobiet dojrzałych, matek i córek, babć i wnuczek, partnerek, żon. Słowem – wszystkich kobiet. Kobiety potrzebują być kochane, również kochane przez same siebie. Potrzebują mnóstwa dobrych uczuć, ale nie zawsze takie uczucie otrzymują. Najczęściej nie jest to ich winą.

Chcemy je otoczyć miłością. Miłością szeroką rozumianą. Miłością kobiecą, miłością partnerską. Chcemy wzbudzić w kobietach miłość do samych siebie. Kobiety kochające siebie to kobiety szczęśliwe. Tym szczęściem emanują na zewnątrz, na swoich bliskich, na bliższe i dalsze otoczenie. Świat jest o wiele piękniejszy, gdy jest pełen pięknych kochanych i kochających kobiet.

Miłość kobiet do siebie samych i do siebie nawzajem to też dbanie o zdrowie. Zauważamy, że wiele kobiet potrzebuje wsparcia w tej kwestii. Wsparcia w różnym stopniu. Czasem skierowania w dobrym kierunku, czasem pokazania dobrego przykładu, a czasem tylko dobrego słowa. Zauważamy duże zapotrzebowanie na fachową wiedzę w rozmaitych kwestiach zdrowotnych. Widzimy, że wiele kobiet jest zagubionych w gąszczu informacji, często sprzecznych ze sobą, zagubionych także w poszukiwaniu fachowej porady czy dobrego przykładu.

Chcemy więc szerzyć wśród kobiet miłość do siebie głównie poprzez propagowanie w nich potrzeby dbania o zdrowie, o dobre samopoczucie, ale też i o pielęgnowanie ich wewnętrznego i zewnętrznego piękna. Będziemy je namawiać do codziennego dbania o siebie, ale przede wszystkim korzystania z wiedzy specjalistów. Położymy szczególny nacisk na profilaktykę, która znacznie zmniejsza ryzyko nieodwracalnego rozwoju schorzeń i chorób.

Zwrócimy się do kobiet w różnym wieku. Z nastolatkami chcemy rozmawiać o pierwszych miesiączkach i problemach dojrzewania. Szczególną troską będziemy obejmować obecne i przyszłe mamy. Będziemy działać między innymi w takich dziedzinach jak płodność, macierzyństwo, psychologia, fizjoterapia, piersi i profilaktyka raka piersi czy uroda.

Naszym sukcesem będzie każdy, choćby najmniejszy pozytywny efekt naszych działań. Jednakże ten sukces nie będzie możliwy bez wsparcia każdego, kto tylko zechce to czynić. Wsparcie merytoryczne, rzeczowe, a także wsparcie zwykłym dobrym słowem będzie dla nas cenne. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych. Wierzymy, że razem zdziałamy więcej.

 

Fachowa wiedza, pozytywny przykład, dobre słowo

Stowarzyszenie Dotyk Miłości nadal będzie kontynuować warsztaty nauki samobadania piersi, ale chce rozszerzyć tę akcję. I planuje prowadzić również wiele innych działań.

Jak będziemy działać? Na wiele sposobów. Już dzielimy się z kobietami swoją wiedzą i będziemy robić to nadal. Swoje działania pragniemy jednak poszerzyć. Do współpracy zaprosimy specjalistów – m.in. lekarzy, terapeutów, psychologów,  fizjoterapeutów, dietetyków, kosmetyczki, fryzjerki, projektantów bielizny i stylistów. Będziemy namawiać do dzielenia się swoją wiedzą również kobiety. Kobiety, które w swoim życiu stanęły twarzą w twarz z problemami i sobie z nimi poradziły.

Jako Stowarzyszenie Dotyk Miłości zaprosimy na rozmaite spotkania, wykłady, prelekcje, kursy, warsztaty, pokazy. Wierzymy, że przekonamy inne organizacje, firmy oraz stojących za nimi ludzi do wyciągnięcia ręki do kobiet w potrzebie i przekazania im DOTYKU MIŁOŚCI.

Będziemy poruszać tematy ważne, ale z pewnością też nie raz i nie dwa zaprosimy na jakiś babski wieczorek i pogaduchy przy ciachu i kawie, a przy okazji posłuchamy pięknej poezji czy muzyki.

Nie znaczy to, że członkinie stowarzyszenia odsuną na bok mężczyzn. Jak przekonują, każde ich działanie jest kierowane również pośrednio do nich, a będą i takie, które skierują do nich bezpośrednio, bo kobieta, która jest kochana, która jest zdrowa i zadbana, a przy tym dumna ze swojej kobiecości, to skarb dla jej bliskich.

Kim są?

Stowarzyszenie Dotyk Miłości tworzą trzy kobiety – Karolina Topór, Ewa Palkowska i jej córka Kornelia Palkowska.

Poznajmy je bliżej

Ewa Palkowska

Rodowita skarżyszczanka, ale znaczną część życia spędziła najpierw w stolicy, a potem na Podlasiu. Teraz ponownie w rodzinnym mieście. Położna z 35-letnim stażem. Matka trójki dzieci, od niespełna dwóch lat również babcia Milusia, ale na świecie powitała setki dzieciaczków. Od dziesięciu lat prowadzi również Szkołę Rodzenia VITA, w której przygotowała na przyjście dzieci ponad 1000 (TYSIĄC!) przyszłych mam. Tatusiów również, choć ich nieco mniej. Doskonale wie, że dla zdrowia dziecka bardzo ważne jest zdrowie rodziców, zwłaszcza mam. Również zdrowie psychiczne. Uroda kobiety również nie jest bez znaczenia, dlatego została konsultantką Mary Kay.

Kobiety są dziś bombardowane mnóstwem informacji i nierzadko czują się zagubione. Wiele z tych informacji jest sprzecznych i nieprawdziwych, co powoduje, że szwankują emocje, a to odbija się na ich zdrowiu. Kobiety potrzebują sprawdzonych informacji i wiedzy, aby mogły dobrze zadbać nie tylko o swoje pociechy, ale również o siebie. Taką wiedzę chcemy przekazywać za pośrednictwem Stowarzyszenia Dotyk Miłości.
Ewa Palkowska; fot: Agnieszka Zarychta Photography

Karolina Topór

Rodowita skarżyszczanka, właścicielka salonu z bielizną i usługą brafittingu Bravitacja. Od pięciu lat zaznajamia kobiety ze sztuką brafittingu, czyli profesjonalnego doboru biustonosza. Wystarczy jej rzut oka, aby zobaczyć, czy kobieta ma dobrze dobrany biustonosz. O zaletach dobrze dopasowanej i jakościowej bielizny przekonuje się  coraz więcej skarżyszczanek, choć nie tylko, bo odwiedzają ja panie z całej Polski, a nawet z zagranicy. Od kilku miesięcy wraz z Ewą Palkowską zaprasza do Bravitacji również na kursy samobadania piersi.

Ogromnie cieszy mnie to, że coraz więcej kobiet przekonuje się do wiedzy, jaką się z nimi dzielę. Coraz więcej kobiet odnosi korzyść nie tylko z noszenia pięknych i wysokiej jakości biustonoszy, ale przede wszystkim biustonoszy, które przynoszą korzyści zdrowotne. Przez te pięć lat w Bravitacji zauważyłam jednak, że nieprawidłowy biustonosz to nie jedyny problem, z jakimi zmagają się kobiety. Pora więc pomóc im w innych kwestiach. Tak zrodził się pomysł na Stowarzyszenie Dotyk Miłości.
Karolina Topór
Karolina Topór; fot: Agnieszka Zarychta Photography

Kornelia Palkowska

Z urodzenia Podlasianka, od kilkunastu lat skarżyszczanka, a teraz z wyboru krakowianka. Tam studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym. Pracuje w pośrednictwie nieruchomości i jednocześnie oddaje się swojej pasji, jaką jest modeling. O swoje ciało dba nie tylko ze względu na obecność na okładkach czasopism modowych, ale przede wszystkim ze względów zdrowotnych.

Nasze ciało to sztuka, która ma być piękna nie tylko na zdjęciach. Najważniejsze jest nasze dobre samopoczucie i zdrowie. Wierzę, że miłość do innych zaczyna się od nas samych. W Stowarzyszeniu Dotyk Miłości podzielę się wiedzą na temat miłości do własnego ciała. Pomogę podkreślić naszą kobiecość i pewność siebie.
Kornelia Palkowska
Kornelia Palkowska; fot: Michał Pawełczak