Stowarzyszenie Gladiator z pięknym jubileuszem. Skarżyszczanin Władysław Pocheć z wyróżnieniem

1123
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ogólnopolskie stowarzyszenie Gladiator, które w tym roku obchodzi 20-lecie działalności, prężnie działa również w Skarżysku-Kamiennej. Władysław Pocheć, który kieruje jego działaniami w naszym mieście, otrzymał wyrazy uznania od prezesa.

Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” im. prof. Tadeusza Koszarowskiego działa na rzecz pacjentów dotkniętych chorobami prostaty, nerki, pęcherza moczowego i narządów płciowych. Jednym z jego głównych założeń jest propagowanie profilaktyki i wczesnej diagnostyki jako czynnika mającego znaczny wpływ na skuteczne leczenie.

Gladiator działa w całej Polsce, również w Skarżysku-Kamiennej. Tutaj lideruje mu Władysław Pocheć, jednocześnie członek zarządu stowarzyszenia w województwie świętokrzyskim. Kapituła honorowa Gladiatora postanowiła uhonorować Władysława Pochecia. Za pracę na rzecz chorych i zaangażowanie skarżyszczanin otrzymał podziękowania od prezesa Gladiatora Tadeusza Włodarczyka i statuetkę ze słowami: Podziękowanie za bezinteresowną pracę na rzecz edukacji i walki z nowotworami.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Władysław Pocheć nie krył radości z faktu docenienia. On również podkreślał, jak dobrze układa się współpraca nie tylko z władzami stowarzyszenia, ale również lekarzami, którzy pomagają organizacji w edukacji.

Tadeusz Włodarczyk podzielił się też ze skarżyskimi seniorami swoimi refleksjami z tych dwudziestu lat działalności stowarzyszenia.

Tadeusz Włodarczyk, Prezes Głównego Zarządu Stowarzyszenia Gladiator:

Od dwudziestu lat robimy wiele, aby edukować społeczeństwo, przede wszystkim mężczyzn. Mnóstwo osób z tej edukacji skorzystało. Mamy obraz sytuacji w Polsce i jesteśmy świadomi, że wciąż jest wiele do zrobienia. Mimo wszystko, te dwadzieścia lat to wiele sukcesów.

Prezes podkreślił jednak, że w Polsce występuje jeden główny problem. Podczas gdy na Zachodzie spada liczba pacjentów w zaawansowanym stadium raka prostaty, to w Polsce rośnie. Jak wyjaśnił, to efekt tego, że mężczyźni w Polsce trafiają do lekarzy za późno. Zmiana tego trendu to jedno z największych wyzwań dla jego stowarzyszenia i środowiska.

Stowarzyszenie Gladiator korzysta w Skarżysku z gościnności Klubu Seniora przy ulicy Norwida i dlatego gorące podziękowania od Tadeusza Włodarczyka i Władysława Pochecia otrzymały dyrektorka MOPS Marzanna Łasek oraz kierowniczka Klubu Seniora Małgorzata Zolbach.

O działalności Stowarzyszenia Gladiator można wiele dowiedzieć się na jego stronie internetowej http://gladiator-prostata.pl/.