REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Biegacze Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego wielokrotnie stawali na podium, w tym na najwyższym jego stopniu, podczas PKO Festiwalu Biegowego, który odbył się w miniony weekend w Krynicy.

Festiwal Biegów, sponsorowany przez bank PKO, to z roku na rok coraz bardziej prestiżowa i ważna impreza w kalendarzu biegowym. W tym roku odbyła się jego ósma edycja. Przez trzy dni odbywają się tam rozmaite biegi, od kilkusetmetrowych dystansów dla najmłodszych po wielokilometrowe ultramaratony. Nasi biegacze, na czele z trenerem Rafałem Czarneckim, pokazali się z bardzo dobrej strony i wrócili z wieloma świetnymi rezultatami.

Srebrna para – Rafał i Lidia Czarneccy

Rafał Czarnecki, który w zeszłym roku sprawił niespodziankę i wygrał Koral Maraton, tym razem zajął drugie miejsce. Przegrał tylko z jednym z zawsze silnych Kenijczyków. Identyczne miejsce na tym samym dystansie zajęła jego żona Lidia Czarnecka, która również uległa tylko biegaczce z Kenii.

Młodzież STS-u wygrywa nawet w krawatach

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Poza poważnymi biegami na jeszcze bardziej poważnych dystansach, podczas festiwalu odbywają się biegi z przymrużeniem oka. Jednym z nich jest bieg, podczas którego zawodnicy muszą mieć na sobie… krawat. Walka o zwycięstwo jest już jednak bardzo poważna. A w niej świetnie wypadli nasi młodzi zawodnicy – najlepsi byli Katarzyna Brzózka i Szymon Szymański, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Niziołek.

Młodzież startowała w kilku biegach, za każdym zajmując miejsca w czołówce. W swojej kategorii wygrał również Igor Kasprowicz, a Katarzyna Brzózka i Szymon Szymański zajęli drugie miejsca w biegu na 1 km.

Starsi również świetnie biegają

Nasi biegacze stawili się także na starcie półmaratonu. Zbigniew Dulemba był czternasty, a Piotr Chmiel przybiegł tuż za nim. Na nieco krótszym dystansie, 15 kilometrów, wśród kobiet drugie miejsce zajęła Anna Gromadzka, a Piotr Sztandera był dwudziesty.

Duży sukces odniósł też Piotr Chmiel, który wygrał Mistrzostwa Polski Masters w kategorii wiekowej 45–49, a w ogólnej klasyfikacji był szósty. Jego żona, Nina Chmiel, w tej samej kategorii wiekowej była dwudziesta piąta.

Zwycięstwo w drużynie i w ligach

Sztafeta skarżyskich biegaczy w składzie Szymon Szymański, Piotr Chmiel, Piotr Sztandera i Zbigniew Dulemba wygrała Bieg Deptaka. W klasyfikacji Ligii Najlepszych Maratończyków, w której pod uwagę bierze się też inne występy w tym sezonie, najlepsi byli Lidia Czarnecka i Rafał Czarnecki. Wśród mężczyzn całe podium przypadło naszym biegaczom, ponieważ drugi był Piotr Chmiel, a trzeci Zbigniew Dulemba.

Po świetnym występie na wyjeździe, teraz nasi biegacze będą ścigać się na swoim terenie. Najpierw, 23 września, odbędzie się kolejna edycja Memoriału im. Krzysztofa Wolińskiego, a 12 listopada po raz drugi w Skarżysku odbędzie  się Powiatowy Bieg Niepodległościowy.

Gratulujemy świetnych występów i życzymy kolejnych!

Zdjęcia pochodzą z archiwum klubu.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to