Inauguracja z jubileuszem. Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku startuje i świętuje

807
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracja zbiegła się z jubileuszem, ponieważ SUTW w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia, czyli działalności na rzecz seniorów w Skarżysku-Kamiennej.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już od 15 lat. Oferuje zajęcia edukacyjne, rozrywkę, zabawę i wiele innych działań, które aktywizują osoby w trzecim wieku swojego życia. Właśnie zaczął się rok akademicki 2023/24.

Z roku na rok przybywa osób korzystających z oferty SUTW. Jadwiga Pochwała, która obecnie kieruje uniwersytetem dla seniorów, powiedziała podczas uroczystości inauguracji obecnego roku, że o ile w pierwszym roku działalności zapisał się do SUTW 30 osób, to w obecnym jest to już blisko 300.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jadwiga Pochwała przybliżyła w dużym skrócie bogatą już historię Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziękując jednocześnie licznemu gronu osób, które inicjowały działalność tej instytucji i pracowały lub nawet pracują do dziś na jej rzecz.

Skarżyski Uniwersytet Trzeciego Wieku w już rozpoczętym roku akademickim 2023/24 oferuje zajęcia stacjonarne, a także liczne atrakcje w postacie okazjonalnych wykładów, wycieczek, a nawet wczasów i wyjazdów sanatoryjnych.

W tym roku studenci trzeciego wieku mogą korzystać między innymi z zajęć ruchowych jak: joga, gimnastyka, pilates, czy taniec, jak również z typowo edukacyjnych: językowych czy informatycznych.

Będą też jeździć na bliższe i dalsze wycieczki, w tym na przedstawienia teatralne. Dla studentów SUTW przygotowywana jest specjalna oferta wczasowa i sanatoryjna.

Jak co roku nasi seniorzy zaproszą też do siebie na Ogólnopolski Festiwal Tańca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Tegoroczna edycja odbędzie się 29.11.2023 r.

W ramach SUTW, które od kilku lat funkcjonuje jako stowarzyszenie, działają też zespoły:

  • chór Mezzoforte
  • zespół taneczny The fity Five
  • zespół artystyczny Perły z Lamusa

Dwa pierwsze z nich wystąpiły podczas uroczystej inauguracji, która odbyła się 4 października 2023 na dużej scenie Miejskiego Centrum Kultury. Wystąpiła też między innymi Oliwia Jarosz, skarżyszczanka znana z występów w show The Voice Kids oraz młodzieżowy zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 2. Akompaniował im Tomasz Sekuła. Zaprezentowała się też para taneczna Anna Wojda i Piotr Sykulski.

Seniorom aktywności w działaniu i satysfakcji z uczęszczania na zajęcia gratulowali i życzyli prezydent Skarżyska Konrad Krönig i jego zastępca Krzysztof Myszka, członkini Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska oraz dyrektorka MCK Grażyna Majewska.

Dołączamy do życzeń, wyrażając jednocześnie podziw dla godnej pozazdroszczenia aktywności i chęci do działania!