Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Jeden z wrześniowych weekendów każdego roku to na osiedlu Pogorzałe czas wspólnej zabawy na festynie Święto Pieczonego Ziemniaka. Jednak pieczone ziemniaki są tylko jedną z wieli atrakcji, jakie czekają tego dnia na mieszkańców osiedla i gości.

 

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W sobotni wieczór na placu przy Szkole Podstawowej nr 9 licznie zebrali się mieszkańcy Pogorzałego w różnym wieku. Czekał na nich smaczny poczęstunek w postaci obowiązkowych ziemniaków oraz kiełbasek z grilla, ciast i innych przysmaków. Najmłodsi chętnie bawili się na dmuchańcach i brali udział w konkursach.

Jak zwykle nie zawiodły skarżyskie służby. Aspirant Karol Surdy ze skarżyskiej policji przyprowadził owczarka Nero i obaj zaprezentowali pokaz tresury. Strażacy pokazali swój wóz bojowy. Można też było z bliska obejrzeć inne pojazdy, jak np. imponującą Toyotę CH-R, którą można aktualnie kupić.

Skarżyskie muzeum pokazało swój równie imponujący pojazd – transporter opancerzony BTR-60. Tego pojazdu kupić raczej nie można, ale zawsze można wybrać się do muzeum na Rejowie i odbyć przejażdżkę po okolicy.

Swoje umiejętności zaprezentowali we wspólnym pokazie karatecy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Zbigniewa Zaborskiego oraz adepci Akademii Holistycznej jego byłego podopiecznego Brunona Sokołowskiego.

Talentem wokalnym pochwalili się uczniowie Dziewiątki oraz dzieci z tamtejszego przedszkola. Na scenie wystąpił też zespół Standard B.

Szkoła Jazdy „Paweł” dawała lekcje jazdy, a skarżyski oddział PKP Polskich Linii Kolejowych instruował, jak należy pokonywać przejazdy kolejowe, aby robić to bezpiecznie

Na boisku szkolnym odbyło się kilka towarzyskich meczów piłki nożnej. W najbardziej zaciętym skarżyscy samorządowcy zmierzyli się z mieszkańcami osiedla, drużyną FC Pogorzałe. W spotkaniu padło aż dziesięć goli, ale oba zespołu kurtuazyjnie podzieliły się zdobyczą po równo i padł remis 5:5.

Festyn Święto Pieczonego Ziemniaka to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Pogorzałe, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Stowarzyszenia „Nasze Pogorzałe”, które prowadzi szkołę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here