REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespoły Proletaryat i Jary Oddział Zamknięty oraz liczni lokalni wokaliści wystąpili dla publiczności podczas festynu z okazji Święta Wolności.

Święto Wolności to wydarzenie, które odbywa się w Skarżysku dla uczczenia 30. rocznicy pierwszych wyborów parlamentarnych po upadku PRL-u. Odbywa się, ponieważ kolejnymi jego elementami będą uroczysta sesja rady miasta z nadaniem imienia rondu na Krakowskiej i Jana Pawła II oraz interaktywna lekcja historii.

Niedzielny festyn zaczął się od polowej mszy świętej na placu Staffa. Potem historię związaną z wyborami AD 1989 przybliżył Grzegorz Bień, dyrektor skarżyskiego muzeum.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pierwszymi wykonawcami na scenie tego dnia była skarżyska młodzież, uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 3 oraz Gimnazjum nr 2, którzy zaśpiewali wiele znanych polskich piosenek rockowych, w tym kojarzonych ze zmianą systemu rządów w Polsce.

Kolejnym wykonawcą był Zbigniew Biber, skarżyszczanin, który śpiewa piosenki Jacka Kaczmarskiego, również kontestujące miniony ustrój państwowy w naszym kraju.

W roli gwiazd wieczoru wystąpiły dwa polskie zespoły rockowe – Proletaryat oraz Jary Oddział Zamknięty. Ich repertuar również często odnosi się do systemu totalitarnego i walki z nim.

Całą imprezę poprowadził Mateusz Szymkowiak, prezenter telewizyjny pochodzący ze Skarżyska.

Poza muzyką, na uczestników festynu Święto Wolności czekały kiermasze, a dla najmłodszych przygotowano atrakcje w postaci dmuchańców. Były też konkursy z nagrodami.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to