Suchedniów poleca się rowerzystom – Świętokrzyskie Cycling promuje trasy kolarskie w regionie

3077
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Świętokrzyskie Cycling to strona internetowa założona przez Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów. W ten sposób suchedniowscy roweromaniacy promują region, w szczególności trasy rowerowe w Świętokrzyskiem – w Suchedniowie i okolicy.

Rowerowi zapaleńcy zrzeszeni w Suchedniowskim Stowarzyszeniu Cyklistów są aktywni już od piętnastu lat. Samo stowarzyszenie powstało w 2005 roku. Od tego czasu nie tylko sami jeżdżą, ale też zarażają bakcylem kolarstwa innych. Główną do tej pory metodą był Suchedniowski Rajd Rowerowy.

Strona Świętokrzyskie Cycling to kolejna inicjatywa SSC, której nadrzędnym celem jest promocja Suchedniowa i okolic jako świetnego miejsca na rowerowe eskapady.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

ŚwiętokrzyskieCycling – Najlepsze trasy kolarskie – Start

Suchedniów i okolice idealne na rower

O tym, że północ województwa świętokrzyskiego to świetne miejsce na rowerowe przejażdżki, lokalni miłośnicy pedałowania dobrze wiedzą. Teraz chętnie dzielą się tą wiedzą ze wszystkimi, którzy szukają ciekawych tras rowerowych na weekendowy wypad czy dłuższy urlop.

Na stronie Świętokrzyskie Cycling znajdziemy więc przede wszystkim przykłady tras, choć nie tylko rowerowych. W planach są jeszcze trasy dla miłośników spacerów, zwłaszcza z kijkami.

Najnowsze dzieło autorów strony to powyższy film pokazujący zalety Suchedniowa i okolic jako miejsca idealnego na bazę pod rowerowe eskapady.

Trasy zostały podzielone w następujący sposób:

  • Po asfalcie, czyli trasy szosowe
  • Oddech puszczy, czyli trasy terenowe MTB na rowery górskie
  • Rekreacja, czy szlaki rowerowe idealne dla całych rodzin z dziećmi
  • Kijki, czyli trasy piesze (w przygotowaniu)

Autorami tras są członkowie Suchedniowskiego Stowarzyszenia Cyklistów, a miejscem startu i mety jest zawsze Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suchedniowie.

Ponurego Bronek, Pod Baśką czy Do Sołtysa?

Poszczególne trasy są dokładnie opisane, opatrzone mapami oraz plikami GPX do pobrania. Wybierając którąkolwiek z nich, ma się nie tylko gwarancję zadowolenia z przejechanych kilometrów, ale również satysfakcji z poznania ciekawych miejsc, jakich w regionie świętokrzyskim nie brakuje.

Poszczególne trasy mają chwytliwe, humorystyczne nazwy, które nawiązują do lokalnych określeń miejsc, przez które prowadzą.

Przykładem niech będzie trasa „Do sołtysa”, która prowadzi przez polską stolicę humoru, czyli Wąchock.

 

Niezbędnik świętokrzyskiego rowerzysty

Poza prezentacją tras rowerowych biegnących przez Góry Świętokrzyskie, na stronie Świętokrzyskie Cycling są podane miejsca, gdzie można się zatrzymać, przenocować lub coś zjeść, a także opisy atrakcji czy adresy placówek kulturalnych i rozrywkowych.

Rowerowi turyści znajdą tam też podstawowe informacje przydatne osobom przyjezdnym, czyli:

  • adresy sklepów
  • adresy aptek
  • lokalizacje serwisów rowerowych
  • lokalizacje bankomatów

Uzupełnieniem treści na stronie są aktualności, w których Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów opisuje podejmowane przez siebie inicjatywy czy wydarzenia, w których biorą udział roweromaniacy z Suchedniowa.

Zapraszamy z rowerami do Suchedniowa i w okolice!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to