Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Szkice Niezłomnych w pracach Sylwestra Kiełka” to wystawa prac urodzonego w Skarżysku artysty, na którą zaprasza Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

Relacja z wernisażu wystawy „Szkice Niezłomnych w pracach Sylwestra Kiełka”:

Historia ołówkiem i akwarelą zapisana – wystawa dzieł Sylwestra Kiełka w muzeum

Na wystawie zobaczymy głównie sylwetki partyzantów oraz znanych postaci historycznych takich jak Józef Piłsudski, Stanisław Maczek, Stanisław Sosabowski, Franciszek Kleeberg, Józef Unrug, Henryk Sucharski, Henryk Dobrzański „Hubal” czy bohaterscy piloci z bitwy o Anglię.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Są na niej też prace przedstawiające historię najnowszą w tym ciężarówki Star i armatę Bofors, czyli sprzęt wojskowy produkowany w Starachowicach.

Autor chce przy ten sposób w skromny sposób dołożyć małą cegiełkę do pamięci o tych, którzy nie wahali się poświęcić życia dla wolnej Polski.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 lutego 2019 r. o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Wystawa będzie czynna do 5 maja 2019 roku. Można ją zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum. Wstęp w cenie biletu wstępu do muzeum.

Sylwester Kiełek urodził się w Skarżysku-Kamiennej, a obecnie mieszka w Starachowicach. Kształcił się w Liceum Plastycznym w Kielcach, a następnie studiował na Wydziale Rzeźby Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w Gdańsku. Od 1996 r. pracował jako  nauczyciel Państwowego Ogniska Plastycznego w Starachowicach, a od 2008 r. jest jego dyrektorem.

Artysta tworzy w drewnie, zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Wspólnie z Leszkiem Drożdżem jest autorem kilku pomników, figur i rzeźb. Swoje prace prezentuje na wystawach. Szkice Niezłomnych, które obejrzymy w Skarżysku, prezentował już w kilku miejscach.