Szlachetna Paczka 2018: Baza potrzebujących rodzin ze Skarżyska i okolic już otwarta. Rusza pomoc

2424
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Szlachetna Paczka udostępniła bazę osób i rodzin, którym można przygotować świąteczną paczkę w tym roku. W Skarżysku i okolicy na pomoc czeka kilkadziesiąt rodzin i samotnych osób.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska, a jednocześnie unikatowa w Europie, akcja pomocowa dla osób, które znalazły się w biedzie nie z własnej winy. Od lat ta akcja charytatywna działa prężnie również w Skarżysku.

W ciągu kilku ostatnich tygodni skarżyscy wolontariusze odwiedzili kilkadziesiąt osób i rodzin w potrzebie wskazanych przez inne osoby prywatne, przedszkola, szkoły czy organizacje społeczne. Poznali historie ich życia, mniej lub bardziej, ale zawsze bolesne i tragiczne.

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do tej pory wytypowano kilkanaście rodzin i osób samotnych, którym będzie można pomóc robiąc świąteczną paczkę. Do bazy będą przez najbliższe dni dodawane kolejne rodziny. Kilka już znalazło swoich darczyńców.

Jak pomóc?

Każdy, kto chciałby pomóc potrzebującym, ma ułatwione zadanie. Potrzebujący wskazują rzeczy, których im brakuje. Najczęściej są to artykuły pierwszej potrzeby: żywność, chemia gospodarcza, wyposażenie domu, sprzęt AGD. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych często potrzebują opału. O swoim wymarzonym prezencie gwiazdkowym marzą też dzieci…

Kto może pomóc?

Każdy, komu nie jest obojętny los tych, do których los się nie uśmiecha. Może to być osoba fizyczna, firma czy organizacja. Dużo paczek to efekt wspólnego działania załóg rozmaitych zakładów pracy.

Jak pomóc?

Aby znaleźć rodzinę lub osobę, która potrzebuje pomocy, należy:

  • Wejść na stronę Szlachetnej Paczki (link do rejonu Skarżysko poniżej)
  • Zapoznać się z historiami rodzin
  • Kliknąć przycisk WYBIERAM TĘ RODZINĘ
  • Pozostawić wymagane dane kontaktowe

Wówczas z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz i udzieli wszelkich niezbędnych informacji. Oczywiście, można pomóc rodzinie lub osobie z dowolnego zakątka Polski. Potrzebującym ze Skarżyska pomagają również osoby spoza naszego miasta i regionu.

W 2017 roku pomoc trafiła do 51, a przez 10 lat działalności paczki do ponad 500 rodzin i osób samotnych ze Skarżyska i okolic. Darczyńcami są osoby prywatne, załogi skarżyskich firm i urzędów, rozmaite firmy i organizacje. Skarżyszczanom pomagają też osoby z całej Polski.