Zostań SuperW – wolontariuszem Szlachetnej Paczki! Pomożesz innym i sobie!

1997
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna, która pomaga rodzinom w potrzebie. Prężnie działa również w Skarżysku-Kamiennej. Tegoroczna edycja już trwa, a w tym momencie najpilniej poszukiwani są wolontariusze, czyli SuperW.

Szlachetna Paczka w tym roku będzie pomagać po raz 18., a w Skarżysku po raz 11. Wolontariusze dotrą do rodzin, których pomogą wskazać sąsiedzi, znajomi, organizacje charytatywne i społeczne. Dowiedzą się o potrzebach rodzin i do tych, które jej najbardziej potrzebują, trafi pomoc. Wolontariusze będą też pomagać darczyńcom, którzy zechcą pomóc potrzebującym. I właśnie wolontariusze są w tej chwili najbardziej potrzebni.

Paczka w Skarżysku-Kamiennej w 2017 roku:

  • 24 – tylu wolontariuszy działało w rejonie skarżyskim
  • 53 – tyle rodzin otrzymało pomoc
  • 3500 złotych – tyle wynosi średnia wartość jednej paczki
  • 160 tysięcy złotych – wartość pomocy rodzinom w Skarżysku i okolicy
REKLAMA
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke

W tym roku Paczka znów pomoże rodzinom i osobom samotnym, a wielki finał, czyli dostarczenie paczek, odbędzie się 8 i 9 grudnia 2018 r. Podobnie, jak w zeszłym roku, odbędzie się też koncert, który będzie podziękowaniem dla wszystkich, którzy niosą pomoc.

Zostań Lokalnym Herosem

Wolontariusze Szlachetnej Paczki to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole.

Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do Szlachetnej Paczki w całej Polsce włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł.

W Szlachetnej Paczce głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji.

Dlaczego warto?

SuperW szukają dla rodzin darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego przez nich wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy, nawiązując przy tym cenne kontakty.

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając, zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy Szlachetna Paczka nie dotrze do rodzin w potrzebie. – Dołączyłam do Paczki, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas – mówi Justyna, SuperW Paczki.

Lubisz ludzi? Dołącz do grona SuperW!

Profesjonalny wolontariat w Paczce to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych w życiu zawodowym – zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna.

Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV. – Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat tyle może w ogóle dać. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach – wyznaje Karolina, SuperW Paczki.

Ludzie – wartościowe relacje

Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności w swojej okolicy, spotyka m.in. biznesmenów, samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali. – Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały – mówi SuperW Sebastian.

Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. SuperW to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej

Nie czekaj! Zgłoś się! Zmień życie swoje i osób w potrzebie!

Szlachetna Paczka w pigułce:

  • Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
  • Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
  • Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy, aby wszyscy sobie radzili w życiu.
  • Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
  • Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
  • Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
  • Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.

Szlachetna Paczka po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku przez studentów z duszpasterstwa kierowanego przez ks. Jacka Wiosnę Stryczka. W pierwszej edycji dotarła do 30 rodzin. Szlachetna Paczka dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich, które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

Szlachetna Paczka