REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Szpital w Skarżysku-Kamiennej po niecałym miesiącu funkcjonowania jako szpital jednoimienny dla zarażonych koronawirusem przestanie takim być.

Informację o tym przekazała Gazeta Wyborcza, a potwierdził ją starosta skarżyski Artur Berus. Starostwo powiatowe w Skarżysku-Kamiennej jest organem prowadzącym szpital w Skarżysku.

Jak powiedział nam starosta, szpital wróci do funkcjonowania jako normalny najprawdopodobniej od najbliższego poniedziałku, tj. 7 grudnia 2020 roku.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

AKTUALIZACJA:

W uzasadnieniu decyzji wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza czytamy, że podjęta ona została na podstawie „oceny aktualnego stanu epidemiologicznego na terenie województwa świętokrzyskiego”.

Szpital w Skarżysku od 7 grudnia 2020 roku do odwołania ma zapewnić 10 łóżek dla chorych na SARC-CoV-2.

Starosta Skarżyski Artur Berus nie kryje zadowolenia z takiego obrotu sprawy.

– Jak widać, nasze protesty przyniosły skutek. Cieszymy się z takiej decyzji, choć szkoda, że do przekształcenia w ogóle doszło. Dwa szpitale jednoimienne w niedużej odległości od siebie, u nas i w Starachowicach, to nie było najlepsze rozwiązanie. To nie tylko zamieszanie, ale też ogromne koszty, a przede wszystkim problemy dla osób chorych na choroby inne niż COVID-19. Przekształcenie szpitala w jednoimienny kosztowało nas ok. 200 tysięcy złotych. Powrót do zwykłego funkcjonowania to kolejne koszty. – mówi starosta.

Skarżyska lecznica została przekształcona w jednoimienną od 12 listopada 2020 roku. Taka decyzja spotkała się z niezadowoleniem zarówno wśród władz powiatowych, jak i miejskich. Zarówno starosta Artur Berus, jak i prezydent Skarżyska Konrad Krönig, protestowali przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

1 KOMENTARZ

  1. Niewiele to daje mieszkańcom: lepiej nie trafić tam pod opiekę. Ja w każdym razie nikomu nie życzę.
    W tym mieście zresztą nic nie działa tj. należy, więc najlepiej widzieć je z S7 kiedy się przejeżdża i nie przywiązywać do widoku.

Comments are closed.