Skarżyszczanin  Tadeusz Sikora zrezygnował z posady dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej. To efekt afery w mauzoleum w Michniowie

2373
Tadeusz Sikora
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Tadeusz Sikora, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, podał się do dymisji po tym, jak światło dzienne ujrzało nagranie z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

Tadeusz Sikora, skarżyszczanin, objął stanowisko dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej latem 2020 roku. Dyrektorem już jednak nie jest. W zeszłym tygodniu zrezygnował ze stanowiska, a w tym tygodniu Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, którym jest inny skarżyszczanin, Andrzej Bętkowski, tę rezygnację przyjął.

Rezygnacja Tadeusza Sikory to pokłosie afery, jak wybuchła w związku ujawnieniem nagrania z Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Ta placówka podlega pod Muzeum Wsi Kieleckiej.

Na nagraniu widać, jak pracownicy mauzoleum i inne osoby imprezują, spożywając alkohol, a wszystko dzieje się w niedawno oddanym do użytku okazałym budynku mauzoleum.

W wyniku afery z pracy w mauzoleum zrezygnował Bartosz Bętkowski, jeden z uwiecznionych na nagraniu, pracownik tej placówki, który jednocześnie jest radnym Powiatu Skarżyskiego, a prywatnie synem Andrzeja Bętkowskiego. Film ten wywołał oburzenie, a było ono tym większe, że trwa przedwyborcza walka i sprawa była podsycana przez politycznych przeciwników.

 

Tadeusz Sikora w wypowiedzi dla Echa Dnia powiedział:

Nikt na mnie nie naciskał, bym podał się do dymisji. To moja samodzielna decyzja. Czuję się przemęczony i współodpowiedzialny za sytuację, która wytworzyła się wokół Mauzoleum w Michniowie. Jako dyrektor odpowiadam za całość tego, co dzieje się w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Tadeusz Sikora mieszka jest skarżyszczaninem. Dyrektorem MWK został latem 2020 roku. Wcześniej był kierownikiem Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W przeszłości był dyrektorem oraz pełnił inne stanowiska w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku. Pracował również jako nauczyciel. Z wykształcenia jest historykiem.