Ulica Kochanowskiego będzie przebudowana. Skarżysko otrzymało milionową dotację

1235
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ulica Kochanowskiego w Skarżysku będzie przebudowana. Władze miasta otrzymały dotację w wysokości 3,5 miliona złotych na ten cel.

Po dobrej wiadomości o tym, że ulica Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej zostanie przebudowana w 2024 roku, mamy kolejnego dobrego newsa dotyczącego ulic naszego miasta.

Ulica Jana Kochanowskiego, choć od Tysiąclecia mniej ważna dla ruchu drogowego, to też istotna. To też jedna z tych ulic w Skarżysku-Kamiennej, które swoimi standardami odbiegają już od współczesnych. Jest zbyt wąska na większości długości, a przy tym mało jest miejsc parkingowych.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jedyny jej fragment, który takie standardy spełnia to odcinek przy siedzibie starostwa Powiatowego. Pozostała część, czyli od ulicy Górniczej do ulicy Pułaskiego już jednak od dawna domagała się poprawy.

Stanie się tak w 2024 roku, ponieważ Gmina Skarżysko-Kamienna, której podlega ta ulica, otrzymała dotację na jej przebudowę. Pozyskana kwota to ponad 3,5 miliona złotych. Miasto dołoży do tego 870 tysięcy złotych z własnego budżetu.

Oprócz nowej nawierzchni na odcinku o długości ponad 420 metrów w ramach prac powstanie też blisko sto miejsc parkingowych, a konkretnie 92 takie miejsca. We fragmencie ulica jest jednokierunkowa i urząd miasta nie przewiduje zmiany w tym względzie.

Ulica Kochanowskiego będzie kompleksowo przebudowana. Powstaną nowe chodniki. Przebudowana będzie infrastruktura techniczna, jak wodociągowa czy gazowa. Powstaną też 92 miejsca postojowe.Andrzej Brzeziński, Zastępca Prezydenta Skarżyska-Kamiennej

Koszt prac został oszacowany na ponad 4,3 miliona złotych. Przebudowa ulicy Kochanowskiego rozpocznie się w 2024 roku.

 

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to