Ulica Tysiąclecia w Skarżysku wreszcie będzie przebudowana. Powiat Skarżyski dostał ponad dziewięć milionów dotacji

2596
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Jedna z najgorszych, i ile nie najgorsza ulica w Skarżysku, czyli ulica Tysiąclecia, zostanie przebudowana. Powiat Skarżyski otrzymał na jej remont ponad dziewięć milionów złotych.

Przebudowa ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej rozpoczęła się:

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Tysiąclecia. To była jedna z najgorszych ulic w Skarżysku

Ulica Tysiąclecia to ewenement. Nie dość, że jest jedną z najbardziej zniszczonych w Skarżysku-Kamiennej, to jest przecież ulicą w centrum miasta. Kierowcy jej unikają, gdy tylko mogą, a jeśli nie – jadą „z górki” pod prąd lewą stroną, która jest w lepszym stanie po położeniu wodociągu. Dla przyjezdnych, którzy nie wiedzą o jej stanie, a są prowadzeni przez nawigację, jest to niemiłą niespodzianką.

Pisaliśmy o tym przed kilku laty. W tekście zdjęcia zniszczonej ulicy Tysiąclecia:

Ulica Tysiąclecia w Skarżysku z szansą na remont!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Władze samorządowe zamierzały przebudować tę ulicę od lat. W pewnym momencie była nawet mowa o zamianie jej w deptak. Jednak do tej pory nie udało się nic z tą ulicą zrobić.

Na szczęście się to zmieni, bo właśnie to się udało. Powiat Skarżyski, któremu podlega  ulica 1000-lecia, otrzymał blisko 9,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to 70% kwoty potrzebnej do wykonania przebudowy ul Tysiąclecia, która została oszacowana na blisko 13,5 miliona złotych.

Ulica zostanie przebudowana na odcinku od Alei Piłsudskiego do ulicy Sokolej. Na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Sokolej będzie rondo. Wzdłuż przebudowanego odcinka pobiegnie ścieżka rowerowa. Stanie się to w 2024 roku.

To dla naszego powiatu oraz dla mieszkańców miasta, którzy o remont tej drogi zabiegali od dawna, bardzo dobra wiadomośćStarosta Skarżyski Artur Berus

Jak dodaje samorządowiec, dofinansowanie, jakie uzyskał Powiat Skarżyski, jest drugim co do wielkości w tej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dokładne kwoty:

  • koszt prac: 13 492 341,01 zł
  • 70% dofinansowanie: 9 444 638,00 zł
  • wkład własny Powiatu Skarżyskiego: 4 047 703,01 zł

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to