Lajkonik przybył do Skarżyska ze... Starachowic
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku zakończył kolejny rok swojej działalności, już dziewiąty. Teraz przerwa wakacyjna, a następny rok akademicki będzie wyjątkowy, bo jubileuszowy.

Już dziewięć lat działa przy Miejskim Centrum Kultury Uniwersytet Trzeciego Wieku. Seniorzy mogą uczestniczyć w różnych zajęciach: językowych, artystycznych czy komputerowych. W programie są też wycieczki i inne formy rozrywki.

Miniony rok akademicki zakończył się uroczyście w MCK. Gratulacje aktywnego udziału w zajęciach gratulowali seniorom prezydent Konrad Krönig oraz jego zastępca Andrzej Brzeziński. Zadeklarowali też, że UTW nadal będzie wspierany przez urząd miasta.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Prezydenci rozdali osobom na widowni Koperty Życia, czyli specjalnie oznakowane pakiety, zawierające podstawowe informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach.

Po kwestiach formalnych przyszła pora na występy artystyczne. A pierwsze na sali wybrzmiało gromkie „Sto lat” zaśpiewane przez widownię dla dyrektor MCK Katarzyny Michnowskiej-Małek, która tego dnia obchodziła urodziny.

Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne działające w ramach skarżyskiego UTW. Kunszt taneczny zaprezentowały zespoły The Fifty Five w aranżacjach znanych przebojów oraz ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skarżysko”.

Na scenie nie mogło zabraknąć Pereł z Lamusa. Zespół tym razem zaprezentował program adekwatny do pory roku i nawiązujący do letniego wypoczynku.

A Perły z Lamusa, które w tym roku obchodzą 5-lecie istnienia, są już po raz trzeci nominowane do Scyzoryków, czyli świętokrzyskich nagród artystycznych. Nominacje otrzymał zarówno zespół, w kategorii Senior – Zespół, jak również jego liderka Anna Tchórzewska w kategorii Senior – Solistka.

Zarówno zespół, jak i Anna Tchórzewska otrzymali Scyzoryki w dwóch poprzednich edycjach i stają przed szansą, aby zdobyć je po raz trzeci z rzędu.

Kto chce im w tym pomóc, może sprawdzić ranking i sposoby głosowania tutaj:

Perły z Lamusa: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/plebiscyt/festiwal-scyzoryki-senior-zespol,41384,t,id.html

Anna Tchórzewska: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/plebiscyt/festiwal-scyzoryki-senior-solistka,41386,t,id.html

Na scenie pojawili się też goście ze Starachowic. Twórczość ludową zaprezentował zespół Kukułeczka złożony z dzieci i młodzieży. Młodym artystom ubranym w piękne stroje ludowe towarzyszył krakowski Lajkonik.

Jak obiecała prowadząca uroczystość prezes Skarżyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Beata Rybarczyk-Czajkowska, jubileuszowy rok akademicki UTW będzie wyjątkowy i zacznie się uroczystymi obchodami dla uczczenia 10-lecia istnienia uniwersytetu dla seniorów. Obchody zaplanowane na październik zbiegną się również z miesiącem polityki senioralnej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku działa od 2008 roku. Co roku uczestniczy w zajęciach około 250 słuchaczy. W zamierzeniu ma on nie tylko szerzyć wiedzę wśród osób starszych, ale również aktywizować ich i podtrzymywać więzi społeczne wśród tej grupy wiekowej. Słuchaczem skarżyskiego UTW może zostać każda osoba powyżej 50. roku życia, nieczynna zawodowo lub bezrobotna.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to