Włodzimierz Sedlak będzie bohaterem gry miejskiej. Zaprasza biblioteka publiczna w Skarżysku

1098
Wizerunek ks. prof. Włodzimierza Sedlaka na elewacji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Biblioteka publiczna w Skarżysku zaprasza na grę miejską pt. „Co pamiętamy o Waldku – w 30. rocznicę śmierci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, patrona Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej”.

Włodzimierz Sedlak, z jednej strony duchowny, a z drugiej naukowiec, w dodatku pionierski w swoich badaniach, doczekał się już wielu działań dotyczących jego osoby – książek, artykułów, filmów dokumentalnych, konferencji.

Teraz pora na kolejną – grę miejską. Zaprasza do niej Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku. Nasza biblioteka już ma doświadczenie w grach miejskich, ale to nie jedyny powód, by zorganizować kolejną.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

To właśnie Włodzimierz Sedlak jest patronem skarżyskiej biblioteki. W jej siedzibie przy ulicy Towarowej jest izba pamięci profesora, w której znajdują się m.in. podarowane przez niego eksponaty książki i przedmioty codziennego użytku.

Obecność w naszej skarżyskiej rzeczywistości to wynik tego, że Włodzimierz Sedlak mieszkał w Skarżysku kilkanaście lat, w dzieciństwie i młodości. Jego rodzice przyjechali z Sosnowca za pracą najpierw do Suchedniowa, a po krótkim tam pobycie do Skarżyska. Tu późniejszy ksiądz i profesor chodził do szkoły podstawowej i średniej.

Włodzimierz Sedlak jest honorowym obywatelem Skarżyska-Kamiennej. Tytuł ten otrzymał 24 maja 1991 r. Natomiast 28 lutego 1996 r. został patronem biblioteki. W 2023 roku mija 30. rocznica śmierci Włodzimierza Sedlaka. Zmarł 17 lutego 1993 roku w Radomiu.

Gra miejska „Co pamiętamy o Waldku – w 30. rocznicę śmierci ks. prof. Włodzimierza Sedlaka, patrona Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej” odbędzie się 6 października 2023 roku.

Biblioteka zaprasza do udziału młodzież szkół średnich wraz z wychowawcami.

Do pobrania:

Karta zgłoszenia

Zgoda rodziców

W bibliotece jest nie tylko izba pamięci o Włodzimierzu Sedlaku, ale też spory księgozbiór książek jego autorstwa oraz jemu poświęconych.

Najnowsza publikacja dotycząca Włodzimierza Sedlaka ukazała się niedawno:

Nowa książka o Włodzimierzu Sedlaku. Została wydana z okazji rocznicy urodzin duchownego i naukowca związanego ze Skarżyskiem

 

Tutaj też dowiecie się Państwo więcej o ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku:

Geniusze w sutannach – o związanym ze Skarżyskiem księdzu profesorze Włodzimierzu Sedlaku w „Historii bez cenzury”

„Poszukiwał źródła życia” – wykład o ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku

O ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku w bibliotece z okazji Dni Skarżyska