Ks. prof. Włodzimierz Sedlak - izba pamięci
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak, blisko związany ze Skarżyskiem, został bohaterem kolejnej książki. Na spotkanie promocyjne wydawnictwa „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin. Materiały z Konferencji Naukowej” zapraszają autorzy i wydawcy.

Zobacz relację ze spotkania promocyjnego książki „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin. Materiały z Konferencji Naukowej”:

Jest nowa książka o Włodzimierzu Sedlaku. Została wydana z okazji rocznicy urodzin duchownego i naukowca związanego ze Skarżyskiem

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ksiądz profesor Włodzimierz Sedlak, choć nie urodził się w Skarżysku-Kamiennej, to w naszym mieście spędził młodzieńcze lata. Te kilkanaście lat sprawiło, że, choć opuścił Skarżysko na stałe, to wracał tu często. Jest honorowym obywatelem Skarżyska, a także patronem dwóch instytucji.

Jego osobie, a przede wszystkim dorobkowi naukowemu, poświęcono wiele publikacji, zarówno książkowych, jak i filmowych. Ten pierwszy zbiór wzbogacił się właśnie o kolejną pozycję.

Przeczytaj również:

„Poszukiwał źródła życia” – wykład o ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku

 

Książka „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin” to zbiór materiałów z konferencji naukowej, która odbyła się w 2021 roku na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Okazją była 110. rocznica urodzin naukowca i duchownego.

Spotkanie promocyjne książki „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin” odbędzie się we wtorek 20 grudnia 2022 roku o godz. 16.30 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Towarowej 20.

Wstęp jest wolny, a uczestnicy otrzymają bezpłatnie książki.

Zobacz również:

Geniusze w sutannach – o związanym ze Skarżyskiem księdzu profesorze Włodzimierzu Sedlaku w „Historii bez cenzury”

 

Włodzimierz Sedlak jest patronem skarżyskiej biblioteki publicznej i znajduje się w niej izba jego pamięci. Po spotkaniu będzie można ją zwiedzić.

Na spotkanie promocyjne książki „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin” wraz z biblioteką zapraszają Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Skarżysko-Kamienna oraz wydawca książki Fundacja Wczoraj dla Jutra.

Na spotkanie promocyjne książki „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin” wraz z biblioteką zapraszają Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Skarżysko-Kamienna oraz wydawca książki Fundacja Wczoraj dla Jutra.

Profesor Sedlak nazywany jest twórcą polskiej szkoły bioelektroniki. W pracy naukowej usilnie dążył do znalezienia źródła życia na ziemi. Za ważny dla jego powstania uznawał krzem. Choć ceniony w wielu kręgach, uczony nie został jednak należycie doceniony w polskim środowisku naukowym.

Włodzimierz Sedlak urodził się w 1911 roku. W Skarżysku mieszkał w latach 1920–30, w domu przy ul. 3 Maja, stojącym do dziś.  Uczył się w Progimnazjum Filologicznym w Skarżysku (dzisiejszym II LO), gdzie zdał maturę.

W Skarżysku uhonorowano profesora Sedlaka, nadając mu tytuł honorowego obywatela miasta, patronat nad biblioteką publiczną oraz Szkołą Podstawową nr 9.

Zapraszamy!

Na spotkanie promocyjne książki „Ksiądz Profesor Włodzimierz Sedlak (1911–1993) w 110 rocznicę urodzin” zapraszają wydawca książki Fundacja Wczoraj dla Jutra, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Skarżysko-Kamienna oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej.