REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Nasze miasto aktywnie włączyło się w tegoroczny finał WOŚP. Już od piątku trwały aukcje i koncerty, a wszystko zakończyło się finałem w Miejskim Centrum Kultury.

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tegoroczny finał WOŚP w Skarżysku rozpoczął się tak naprawdę już w piątek w Gimnazjum nr 1, gdzie mieści się co roku jeden ze sztabów. Uczniowie i nauczyciele, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, licytowali gadżety oraz kupowali upieczone na tę okazję ciasta. W niedzielę wolontariusze z Jedynki ruszyli na ulice i ostatecznie zebrali blisko 25 tysięcy złotych, po raz kolejny bijąc rekord.

 

Kolejne dwa sztaby mieściły się klubie Semafor, gdzie odbył się koncert, oraz w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych.

W niedzielę wolontariusze ruszyli na ulice. W samym tylko sztabie w MCK było ich dwustu. I to właśnie w MCK odbył się niedzielny finał akcji Jurka Owsiaka. Na scenie odbywały się aukcje, które były przeplatane koncertami, a na korytarzach swoją ofertę i umiejętności prezentowały organizacje i firmy.

Wśród licytowanych gadżetów kilka wzbudziło szczególną chęć posiadania przez licytujących. Najdroższy okazał się obraz skarżyskiego artysty Ryszarda Rosińskiego z panoramą Warszawy, który „poszedł” za 500 zł.

Sprzęt od WOŚP uratował 6-letniej Laurze życie. Teraz dziewczynka sama wspiera akcję

Jedną z najbardziej zaciętych aukcji była licytacja poduszeczki w kształcie serca podarowanej przez pracownię Little Owl. Z zawrotną sumę 400 zł wylicytowały ją 6-letnia Laura z mamą Karoliną. Tak hojny gest to po części zasługa samej Orkiestry. Gdy Laura była malutka, sprzęt od WOŚP uratował jej życie. Teraz dziewczynka spłaca w ten sposób dług wdzięczności.

Na licytacji tradycji pojawił się tort. Tym razem miał kształt serca i, podobnie jak w poprzednich latach, trafił w ręce motocyklistów z klubu Road Runners MC. A ci jak zawsze obdzielili nim dzieciaki, które były na finale.

Na scenie zagrały skarżyskie zespoły. Perły z Lamusa, które lada chwila będą obchodzić 5-lecie istnienia, zaprezentowały kolędowo-pastorałkowy repertuar, kapele Ich Marzenia i Standard B swój sztandarowy, czyli rockowy, a Old Marrinners, którym z kolei stuknie w tym roku „dyszka”, zabrali publikę w podróż po morzach i oceanach.

Poza licytacjami i koncertami, na korytarzach MCK czekało wiele atrakcji. W roli wolontariuszy znów wystąpili oryginalnie ucharakteryzowani aktorzy Teatru Bez Maski. Swoje zbiory zaprezentowało Muzeum im. Orla Białego, a Związek Strzelecki „Strzelec” i działająca w jego ramach Strzelecka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która niedawno otrzymała grant na naukę udzielania pierwszej pomocy, uczyli najmłodszych właśnie tej jednej z najważniejszych umiejętności, czyli jak ratować życie.

Ponadto, na stoisku firmy Naturhouse można było zbadać sobie poziom tkanki tłuszczowej i uzyskać porady na temat odchudzania i zdrowego odżywiania. Było też stoiska, gdzie chętni badali sobie poziom cukru we krwi, a na jeszcze innych udzielano porad odnośnie robienia makijażu.

Do Orkiestry przyłączył się też Klub Fotograficzny ZOOM, który za dobrowolną kwotę wykonywał darczyńcom zdjęcia. Pieniądze zasiliły oczywiście konto WOŚP. Na najmłodszych czekało też malowanie twarzy i dmuchańce z Krainy Szczęścia.

O godzinie 20.00 nasze miasto przyłączyło się do Światełka do Nieba i skarżyskie niebo rozświetliły fajerwerki.

WOŚP 2018 Skarżysko – wyniki:

  • MCK – aukcje 7900, razem 57 755,05
  • Gimnazjum nr 1 – aukcje 6349,42, razem 24 911,11
  • Klub Semafor – 542,56 zł
  • Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych – 2327,83