REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W skarżyskim szpitalu przybyło w ostatnim czasie czerwonych serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są nimi oznaczone nowe sprzęty od fundacji, m.in. łóżka dla oddziału dziecięcego.

Gdy w naszym mieście toczyły się dyskusje na temat nadania nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rondu przy Kauflandzie, właśnie w tym samym czasie do szpitala trafiły nowoczesne łóżka, na których już zdrowieją najmłodsi pacjenci.

Łóżka dotarły do skarżyskiego szpitala ok. dwa tygodnie temu. Jest ich 10, w tym 3 sterowane elektrycznie. Można w nich podnosić zarówno zagłówek, jak i pozostałe obszary. Trafiły na oddział dziecięcy. – Bardzo nam się te łóżka przydały. Zastąpiły one wysłużony sprzęt, który miał nawet 30 lat, a może i więcej – mówi dr Ewa Ciszak, kierownik oddziału dziecięcego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Szczególnie cieszy sprzęt dla najmłodszych pacjentów. Choć łózko samo w sobie nie wyleczy z choroby, to na pewno poprawia komfort pobytu małych pacjentów i pracy lekarzy. A i jest z tego trochę frajdy. 7-letni Mikołaj, który dochodzi do zdrowia po zapaleniu płuc, już umie obsługiwać swoje łóżko pilotem. Potrafi sam podnieść zagłówek, gdy chce posiedzieć i poczytać czy pobawić się tabletem.

Łóżka to nie jedyny sprzęt, jaki trafił do naszego  szpitala z pieniędzy zebranych podczas finału WOŚP w 2016 roku. W sumie Skarżysko otrzymało lub w najbliższym czasie otrzyma:

  • 10 łóżek dla oddziału dziecięcego
  • 10 łóżek i 3 wózki dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego
  • Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych
  • Pompy infuzyjne strzykawkowe
  • Komputer do badania słuchu

Wartość tego sprzętu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sam aparat do wykrywania naczyń krwionośnych to blisko 20 tysięcy. – Dopiero jesteśmy na etapie rozliczania tegorocznych darów od Orkiestry, ale nie ma wątpliwości, że to urządzenia pierwszej klasy i niezbędny sprzęt, który bardzo poprawi komfort pacjentów – mówi Leszek Lepiarz, dyrektor skarżyskiego szpitala.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitalaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - łóżka dla szpitala

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to