REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Samorząd24 to nazwa komitetu wyborczego, który weźmie udział w wyborach samorządowych 2024 w Skarżysku-Kamiennej i Powiecie Skarżyskim. Liderem komitetu jest Adam Ciok, który będzie kandydował na prezydenta Skarżyska.

Arkadiusz Bogucki został nowym prezydentem Skarżyska:

Arkadiusz Bogucki prezydentem Skarżyska-Kamiennej w kadencji 2024–29!

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd24 to kolejne skarżyskie ugrupowanie ruszające do nadchodzących wyborów samorządowych, które odkryło karty, a przynajmniej część z nich, przed decydującym rozdaniem.

Wcześniej publicznie zaprezentowali się Karolina Nowek, która jako jedyna do tej pory spotkała się z mieszkańcami, oraz Arkadiusz Bogucki, który startuje z komitetu Marka Materka, prezydenta Starachowic, i z poparciem Lepszego Skarżyska.

Przeczytaj również:

Karolina Nowek, kandydatka na prezydenta Skarżyska, spotkała się mieszkańcami. To pierwsze takie spotkanie wyborcze w naszym mieście

Komitet Wyborczy Wyborców Samorząd24 to grupa aktywnych osób, które chcą mieć wpływ, na to, jak w najbliższych latach będzie się rozwijała nasza wspólnota lokalna, gmina Skarżysko-Kamienna i Powiat Skarżyski. Nasi kandydaci to fachowcy w swoich obszarach, którzy chcą dzielić się swoim czasem, wiedzą i doświadczeniem dla dobra wspólnego mieszkańców. Chcemy działać. Widzimy, że potrzeby mieszkańców miasta ciągle ewoluują. Chcemy zmieniać Skarżysko, ulepszać warunki życia w Powiecie Skarżyskim.

Znamy realia życia w Skarżysku-Kamiennej. Poziom funkcjonowania miasta pozostawia dziś wiele do życzenia. Duża część problemów w naszym mieście jest znana. Doświadczamy ich wspólnie na co dzień. Wiemy, że oczekiwania mieszkańców są takie, aby miasto się zmieniało. Uważamy, że dzięki zaangażowaniu, prawdziwej trosce o miasto i skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych możliwa jest poprawa warunków życia w naszym mieście. Skarżysko może być miastem zadbanym ze sprawną infrastrukturą , przyjaznym i atrakcyjnym dla mieszkańców. Tak, jest to możliwe, ale potrzebny i dobry gospodarz, który będzie dbał o jego rozwój.

Tym gospodarzem, czyli prezydentem Skarżyska, ma być Adam Ciok. Kandydat przedstawił szereg pomysłów, zarówno co do sposobu sprawowania urzędu prezydenta jak też konkretnych pomysłów.
Małgorzata Nosowicz, pełnomocnik komitetu Samorząd24

Adam Ciok jest samorządowcem z kilkuletnim doświadczeniem. W obecnej kadencji jest Członkiem Zarządu Powiatu Skarżyskiego, w poprzedniej był radnym miejskim z komitetu kończącego już swój urząd Konrada Kröniga. Jest też znany z działalności społecznej, szczególnie na Dolnej Kamiennej, osiedlu, na którym się wychował. Z tego zaangażowania i swojej działalności samorządowej jest znany, ale nie każdy wie, że jest też absolwentem szkoły policyjnej w Szczytnie.

Odczuwam ogromną dumę, że jestem kandydatem Samorządu24 na urząd prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Ze Skarżyskiem jestem związany od urodzenia. Idę do wyborów z hasłem „Rozbudźmy miasto”. Rozbudźmy Skarżysko, zbudujmy miasto naszych marzeń. Chcę, aby moja prezydentura była prezydenturą dialogu, współpracy ze wszystkimi mieszkańcami Skarżyska. To urząd ma być dla mieszkańców, a nie mieszkańcy dla prezydenta.Adam Ciok

Adam Ciok wyjawił kilka zamierzeń, które chciałby zrealizować, będąc włodarzem naszego miasta:

 • funkcjonalna i estetyczna przestrzeń publiczna
 • ścisła i skuteczna współpraca miasta z powiatem
 • nowe kluby seniora i wsparcie dla seniorów z wykorzystaniem ich potencjału i wiedzy
 • staranie się o środki zewnętrzne
 • audyt otwarcia w urzędzie miasta, aby odciąć grubą kreską to, co było, a mieszkańcy zapoznali się z tym, w jakiej sytuacji jest miasto
 • uregulowanie gruntów takich jak park miejski i stadion Ruchu (obiekty te należą do kolei – przyp. red.)
 • rozbudowa budżetu obywatelskiego – zwiększanie kwoty na jeden projekt z obecnych 100 000 złotych oraz dodanie to budżetu „projektów miękkich” na przykład na organizację wydarzeń

Przeczytaj również:

Arkadiusz Bogucki na prezydenta, Michał Gałczyński na burmistrza. To ludzie Marka Materka w Skarżysku i Suchedniowie

 

W komitecie Samorząd24 jest też obecny Starosta Skarżyski Artur Berus, który dodał, że to komitet ludzi pełnych energii, którzy tę energię będą chcieli spożytkować na rozwój naszej społeczności. Zapewnił, że Adam Ciok to również kandydat pełen energii, który wykazał się w wielu dotychczasowych działaniach w samorządzie.

Wśród osób, które do wyborów pójdą razem z Adamem Ciokiem, a które albo pojawiły się na konferencji, która odbyła się na nowym rondzie na Dolnej Kamiennej, albo zostali wymieni przez pełnomocnika komitetu Małgorzatę Nosowicz, są:

 • Starosta Skarżyski Artur Berus
 • Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Tadeusz Bałchanowski
 • radni miejscy: Aneta Nurkowska, dyrektor PUP Bogusław Ciok (przewodniczący rady miasta), emerytowany policjant Marek Gąska (wiceprzewodniczący rady miasta) były nauczyciel i dyrektor ZSP 1 oraz trener siatkarski Andrzej Warwas, dyrektor DPS Jacek Jamroz
 • dyrektor SP 8 Magdalena Ciok
 • dyrektor szpitala w Skarżysku Leszek Lepiarz
 • dyrektor II LO Paweł Buryło
 • trener piłkarski Andrzej Plucner
 • nauczyciel i trener oraz sędzia piłkarski Rafał Sokołowski
 • prezes Stowarzyszenia Nasz Rejów Jacek Wierzchowski
 • członek Stowarzyszenia Nasze Pogorzałe Paweł Bugajski
 • przedsiębiorca i miłośnik rajdów samochodowych Łukasz Warszawa
 • radca prawny, piłkarz i działacz sportowy Igor Hentka
 • były samorządowiec, przedsiębiorca, miłośnik biegania Tomasz Kędzierski

Nie ma w tym gronie natomiast obecnego prezydenta miasta Konrada Kröniga. Prezydent zapowiedział, że nie będzie się ubiegał o reelekcję kolejną prezydencką kadencję i wystartuje do rady powiatu.

Wybory samorządowe 2024 w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. Jeśli, w przypadku wyborów na wójta, burmistrza i prezydenta, okaże się, że będzie potrzebna druga tura, odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to