Morsy z MadagaSkaru - WOŚP (fot. Paweł Kasprzyk)
Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyłączyły się też skarżyskie Morsy z MadagaSkaru (fot. Paweł Kasprzyk)
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W siedzibie głównej fundacji trwa liczenie, a w naszym mieście już się zakończyło. Ostatni ze sztabów, w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych, właśnie dziś przeliczył puszki. Tegoroczne kwoty są rekordowe.

W Skarżysku działały trzy sztaby, a oprócz nich do zbiórki przyłączyły się m.in. skarżyskie Morsy z Madagaskaru oraz klub „Semafor”. W dwóch sztabach, w Miejskim Centrum Kultury i Gimnazjum nr 1, zebrano rekordowe jak dotychczas kwoty. W sumie w Skarżysku zebrano ponad 86 tysięcy złotych.

Oto kwoty zebrane w skarżyskich sztabach WOŚP:

  • MCK – 62 209,83 – REKORD!
  • Gimnazjum nr 1 – 22 452,39 – REKORD!
  • Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych – 596,48 zł, 1,54 €
    W Semaforze zebrano 1108,50 zł, a morsy dołożyły do puli ponad 700 zł.

Największy skarżyski sztab mieścił się w Miejskim Centrum Kultury. – W tym roku była rewelacja. Wolontariusze przynosili bardzo bogate puszki. Kieruję sztabem już 18. rok i jeszcze tak pełnych puszek nie widziałem. Najwięcej zebrała Wiktoria Jakubczyk z Gilowa – 1717 złotych. Dużo przyniosły dzieci ze szkoły w Mroczkowie, skarżyskie morsy również. Pieniądze liczyliśmy do godziny 5. rano – mówi Rafał Kamiński, szef sztabu w MCK.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak poinformował nas Damian Szwagierek, rzecznik prasowy skarżyskiej policji, finał przebiegał spokojnie. – Nic złego się nie działo. W przeszłości zdarzały się incydenty, ale tym roku nie było żadnych. Policja, poza tym, że przyłączyła się do finału, była również dobrze do niego przygotowana – powiedział.

Warto wiedzieć, ze we wszystkich dotychczasowych finałach w Skarżysku zebrano ponad 400 tysięcy złotych, a miasto otrzymało sprzęt o wartości ponad 670 tysięcy. Trafił on do szpitala, pogotowia ratunkowego oraz ochotniczej straży pożarnej.

W skali kraju zebrano już ponad 60 milionów złotych i również zanosi się na pobicie dotychczasowego rekordu. Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na pediatrię oraz opiekę dla seniorów.

Zobacz relacje z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2017 w Skarżysku:

Licytacje na rzecz WOŚP w Gimnazjum nr 1

Finał WOŚP w Miejskim Centrum Kultury

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – akcja charytatywna zainicjowana przez Jurka Owsiaka. Pierwszy raz zagrała w 1993 roku. Pieniądze zbierane są na sprzęt do leczenia i rehabilitacji dzieci oraz seniorów. Co roku szczegółowy cel jest inny. We wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano ponad 650 milionów złotych. W 2017 r. WOŚP zagrała po raz 25.