Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyski Klub Twórców SKART prezentuje swój najnowszy dorobek – efekt jesiennego pleneru w Ameliówce. Wystawa jest już do obejrzenia w Miejskim centrum Kultury.

Grupa artystów skupiona w Skarżyskim Klubie Twórców SKART regularnie odbywa plenery, podczas których utrwala na płótnach i kliszach piękno odwiedzanych miejsc. Na jesieni zeszłego roku artyści odwiedzili Ameliówkę.

Efektem tego jest zbiór obrazów i fotografii przedstawiających niewątpliwy urok świętokrzyskich pejzaży, które już można podziwiać w Nowej Galerii MCK. W piątek odbył się wernisaż.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wśród obrazów, jakie obejrzeli obecni na wernisażu, był też portret prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga autorstwa Mai Malinowskiej. Zamiarem artystki było wręczyć go prezydentowi osobiście, ale Konrad Krönig wyjechał do Gdańska, gdzie bierze udział w Zgromadzeniu Ogólnym Związku Miast Polskich oraz uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza.

Podczas wernisażu znalazła się też chwila na odrobinę poezji, a artyści dziękowali swoim mecenasom – Elżbiecie Klimek i Stanisławie Sendeckiej. Zastępca prezydenta Krzysztof Myszka życzył artystom dalszej owocnej pracy na rzecz skarżyskiej kultury. – Działajcie do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział, parafrazując znane słowa Jurka Owsiaka.

W plenerze udział wzięli: Krystyna Bondel, Halina Gołąbczak-Pela, Jadwiga Grudzińska, Bogusław Jelonek, Roman Kornecki, Daniela Korus, Lucjan Łabuda, Agnieszka Łuczyńska, Mirosław Madej, Maja Malinowska, Barbara Obara, Anna Pająk, Hanna Pająk, Mieczysław Pela, Dorota Wosik-Kornecka, Amelia Zawadzka.

Wystawa będzie czynna do 10 lutego. Jest otwarta w godzinach działalności MCK. Wstęp jest wolny.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here