REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Skarżyscy bibliotekarze wyszli na ulice. Wyszli, aby rozdawać przechodniom, mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej, książki do zabrania i czytania na wakacjach. W sumie w czasie tegorocznych wakacji zrobią tak czterokrotnie.

„Zabierz książkę na wakacje” to akcja Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej. W czasie wakacji 2021 bibliotekarze rozdają książki z zaleceniem czytania ich na wakacjach.

Pierwszy raz na ulicy pojawili się w miniony piątek. Rozdawali książki w okolicy dworca PKP oraz domu handlowego Lewiatan-Bartek.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak mówią bibliotekarze, Justyna Ogrodowicz i Piotr Salwa, największą popularnością cieszyły się skandynawskie kryminały, powieści Stephena Kinga, a także literatura dziecięca. Do książek przechodnie otrzymywali też zakładki.

Otrzymanych książek nie trzeba zwracać o biblioteki. Stają się własnością obdarowanych. Można je ewentualnie zostawić na półkach bookcrossingowych znajdujących się w skarżyskich bibliotekach publicznych.

Była to pierwsza odsłona tegorocznej akcji „Zabierz książkę na wakacje”, ale nie ostania. Bibliotekarze pojawią się jeszcze na ulicach Skarżyska trzykrotnie:

  • 23 lipca – wzdłuż ulicy 1 Maja, na odcinku od Biedronki do I LO
  • 13 sierpnia – okolice Miejskiego Centrum Kultury oraz urzędu miasta.
  • 27 sierpnia – od fontanny przy ul. Norwida do Promenady Ostrobramskiej

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to