Zabierz książkę na wakacje! Skarżyscy bibliotekarze rozdają je za darmo!

970
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ruszyła tegoroczna edycja akcji „Zabierz książkę na wakacje” prowadzonej przez bibliotekę publiczną w Skarżysku-Kamiennej. Bibliotekarze będą wychodzić w miasto i rozdawać bezpłatnie lektury do poczytania.

Wakacje to dobry czas, aby poczytać i być może nadrobić książkowe zaległości. Wychodzą temu naprzeciw bibliotekarze Powiatowej i Miejskiej Biblioteki w Skarżysku-Kamiennej. Nie trzeba nawet iść do biblioteki – to oni wyjdą do mieszkańców i będą zachęcać, aby zabrać lekturę na wakacje.

Wzorem ubiegłego roku kilka razy w trakcie wakacji skarżyscy bibliotekarze pojawią się na ulicach miasta i będą rozdawać książki. Pierwsza odsłona tegorocznej akcji odbyła się właśnie dziś, 8 lipca 2022 roku. Bibliotekarze byli koło Miejskiego Centrum Kultury i domu handlowego Hermes.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Bibliotekarze, Justyna Ogrodowicz, Urszula Szerszeń i Piotr Salwa, mieli ze sobą pełne kosze książek. Wśród nich byli znani autorzy jak William Wharton, Stephen King, Danielle Steele czy Zygmunt Miłoszewski. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, również najmłodsi. Trafiają się też przewodniki i poradniki

Książki pochodzą z półek bookcrossingowych. Rozdawane są zupełnie GRATIS! Po przeczytaniu można je odłożyć na jedną z takich półek znajdujących się w bibliotekach, ale nie jest też konieczne. Można je przekazać następnym czytelnikom.

W tegoroczne wakacje bibliotekarze czterokrotnie wyjdą na ulice z książkami. Poniżej daty i miejsca, gdzie będzie można ich spotkać. Należy ich wypatrywać w godzinach przedpołudniowych.

8 lipca – okolice MCK i Centrum Handlowego „Hermes”.

14 lipca – osiedle Przydworcowe wzdłuż ulicy Sokolej od dworca PKP do skrzyżowania z ulicą Spółdzielczą.

19 sierpnia (przeniesione z 12 sierpnia) – osiedle Milica wzdłuż ulicy Norwida do okolic Promenady Ostrobramskiej oraz Vendo Park Skarżysko-Kamienna.

26 sierpnia – osiedle Dolna Kamienna od Biedronki przy ulicy 1 Maja do I Liceum Ogólnokształcącego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here