Poetycko-muzyczna podróż w góry przyjęta aplauzem. Zbigniew Biber dał koncert w MCK w Skarżysku

1688
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zbigniew Biber wystąpił w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Tym razem widownia zasłuchała się w poezji śpiewanej w jego wykonaniu.

Zapraszamy na kolejny koncert Zbyszka Bibera:

Wraca Kawiarnia Muzyczna MCK w Skarżysku. Wystąpi Zbigniew Biber

 

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W piątkowy wieczór w Miejskim Centrum Kultury odbył się kolejny koncert w cyklu Kawiarnia Muzyczna MC. Po występie duetu S/W i koncercie zespołu Zwierzę Natchnione wystąpił Zbyszek Biber.

Zbigniew Biber, zwany skarżyskim bardem, najlepiej znany jest z wykonywania utworów Jacka Kaczmarskiego zwanego z kolei bardem Solidarności. Tym razem jednak zamiast zaangażowanych politycznie songów usłyszeliśmy twórczość dużo łagodniejszą.

W piątkowy wieczór w wypełnionej do ostatniego miejsca kawiarni MCK dominował repertuar Starego Dobrego Małżeństwa. Były też utwory między innymi Roberta Kasprzyckiego oraz zespołów Bez Jacka, Grzane Wino czy Dom o Zielonych Progach.

Stare Dobre Małżeństwo zagra koncert w Skarżysku

Wspólnym mianownikiem usłyszanych piosnek były góry, szczególnie polskie, a zwłaszcza Bieszczady. Górskie wycieczki to jedno z licznych zainteresowań Zbigniewa Bibera.

Publiczność domagała się bisów, więc były aż dwa,  w tym piosenka-skecz Artura Andrusa o pszczółkach.

Uczestnicy koncertu podkreślali wyjątkową atmosferę. Takimi słowami występ skomentowała Anna Tchórzewska, która sama zachwyca śpiewając ze sceny:

Panie Zbyszku. To był wieczór pełen wzruszeń, nostalgii i czegoś nieuchwytnego. Pana głos w połączeniu z gitarą brzmiał cudnie. To była prawdziwa uczta dla duszy. Dziękuję.

Koncert Zbyszka Bibera możemy zobaczyć tutaj:

Na sam koniec wokalista zrobił wyjątek na prośbę jednej ze słuchaczek i wykonał „Modlitwę o wschodzie słońca”. Więcej piosenek Jacka Kaczmarskiego i jej podobnych usłyszymy już wkrótce, 13 grudnia 2021 roku podczas wydarzenia z okazji rocznicy wybuchu stanu wojennego. Wtedy Zbigniew Biber wystąpił duecie z Łukaszem Jęckiem.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to