Zespół Skytruck przy samolocie Ił-14 w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

W Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej pojawił się zespół rockowy Skytruck. Kapela odbyła sesję fotograficzną, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce muzycy zrobią w muzeum to, co lubią najbardziej – zagrają koncert.

Zespół Skytruck złożony jest z muzyków z różnych zakątków Polski, ale stacjonuje w Warszawie. Dlatego właśnie ekipa nazywa siebie „zespołem słoików”. Grają tradycyjny rock i szykują się do wydania debiutanckiej płyty długogrającej.

Poza muzyką do takiego wydawnictwa potrzebne są m.in. zdjęcia i właśnie to one były celem czwartkowej wizyty zespołu w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej.

W nazwie zespołu jest słowo „niebo” i nie dziwi więc, że spośród muzealnych eksponatów szczególnym zainteresowaniem zespołu był obiekt latający  w przestworzach – Ił-14.

Dlaczego akurat nasze muzeum wybrali na scenerię do sesji fotograficznej, wyjaśnia Tomasz Boruch, jeden z założycieli kapeli.

– Kiedyś zwiedzałem muzeum z kolegą pochodzącym ze Skarżyska, Piotrem Kępą, bardzo dobrym pianistą, i utkwił mi w głowie jeden eksponat, a konkretnie Ił-14. Pomyślałem, że sesja w tym miejscu wzmocni przekaz naszej płyty. Jesteśmy więc dziś tu, w muzeum w Skarżysku, aby wykorzystać potencjał pięknych eksponatów do zdjęć na naszą płytę, która będzie nosić tytuł „Lot na Marsa”. Nasza nazwa również inspirowana jest lataniem, niebem, awiacją, czyli wszystkim, co związane z bujaniem w obłokach – mówi Tomasz Boruch.

– Od kilku miesięcy jest nas w zespole już pięciu, ponieważ dołączył do nas Przemek Pajdak, którego wiele osób może znać z programu „The Voice of Poland”, gdzie sobie świetnie radził. Co ciekawe, prawie wszyscy członkowie zespołu śpiewają na scenie. Jesteśmy z różnych części Polski, ale stacjonujemy w Warszawie, czyli jesteśmy warszawskimi słoikami. Gramy rocka, próbujemy go wskrzesić w Polsce, bo mamy wrażenie, że w ostatnich latach jest zaniedbywany. Gramy rocka nowoczesnego, bo uważamy, że został też wrzucony do szuflady z nazwą „archaizm”. Chcemy go stamtąd wyciągnąć, odkurzyć i pokazać światu na nowo – dodaje Tomasz Boruch.

Jak informuje dyrektor muzeum Grzegorz Bień, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, już niedługo zespół Skytruck ponownie zawita do Skarżyska. Na początku października w planach jest koncert dla młodzieży, który dodatkowo będzie miał akcent charytatywny. Szczegóły powinniśmy poznać wkrótce.

Zespół Skytruck ma już na koncie singla i EP-kę, a płyta „Lot na Marsa” ukaże się wiosną 2022 roku.

Zespół Skytruck gra w składzie:

  • Tomasz Boruch – gitara, chórki
  • Jakub Szulc – gitara, chórki
  • Przemysław Pajdak – wokal
  • Konrad Kubalski – perkusja
  • Mateusz Śliwa – bas

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here