fot. ZPEW
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej prosi o finansowe wsparcie organizacji letniego turnusu rehabilitacyjnego dla swoich uczniów. Zbiórka internetowa trwa na stronie zrzutka.pl.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej jest placówką, która kształci i wychowuje dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, w tym upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, niepełnosprawnością ruchową, autyzmem i innymi.

W opisie zbiórki czytamy:

Poza codzienną nauką uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnych formach zajęć rehabilitacyjnych i usprawniających zaburzone funkcje. To właśnie między innymi dzięki takim formom wspomagania widzimy, jak nasi wychowankowie rozwijają się i doskonalą umiejętność prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Organizowane przez nas turnusy pełnią nie tylko funkcję rehabilitacyjną, ale są także bardzo ważnym aspektem edukacyjnym i poznawczym. Ich głównym celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników. Odbywa się to między innymi przez nawiązywanie i wzmacnianie kontaktów interpersonalnych, realizację i pogłębianie zainteresowań, a także poprzez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu.

Turnusy organizowane w latach poprzednich pokazują, jak duży wpływ wywierają one na edukację, wychowanie, rozwój społeczny i funkcjonowanie dzieci w nowych sytuacjach życiowych. Podczas pobytu uczestnicy pod bacznym okiem opiekunów mierzą się z nowymi problemami życia codziennego, które próbują samodzielnie rozwiązać. Dotyczą one zarówno prostych czynności związanych z samoobsługą, a także podejmowania odpowiednich decyzji w nowych miejscach i sytuacjach, z którymi na co dzień nie mają możliwości się zetknąć.

ZPEW chciałoby zebrać 5000 złotych. Zbiórka potrwa jeszcze kilka miesięcy

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, która znajduje się pod poniższym linkiem:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here