Ekonomik z patronatem naukowym Politechniki Świętokrzyskiej

1646
Umowę o współpracy podpisała dyrektor ZSE Joanna Romanowska i prof. Politechniki Świętokrzyskiej dr hab. Artur Maciąg
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zespół Szkół Ekonomicznych zyskał patronat naukowy Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Otwiera to nowe możliwości dla uczniów Ekonomika.

Patronat naukowy kieleckiej Politechniki, jaki uzyskało ZSE, to przede wszystkim wiele nowych możliwości dla uczniów ZSE. – Będą mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych przez PŚ, czyli seminariach, wykładach, konferencjach i innych. Z kolei wykładowcy uczelni będą pojawiać się na zajęciach w naszej szkole, będą prowadzić warsztaty – mówi dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Joanna Romanowska, która podpisała umowę współpracy z prorektorem PŚ dr. hab. Arturem Maciągiem.

Wykładowca przedstawił uczniom swoją uczelnię i zachęcał do ubiegania się o studia na największej uczelni technicznej w regionie i jednej z czołowych w kraju, jaką jest Politechnika Świętokrzyska.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Jak dodała Joanna Romanowska, Politechnika Świętokrzyska jest w czołówce uczelni, do jakich dostają się absolwenci ZSE. Drugą jest Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, z którym Zespół Szkół Ekonomicznych już podpisał umowę o patronacie w 2018 roku.

Niedawno ZSE podobną współpracę nawiązało z firmą PGE Obrót. Pierwsi uczniowie już odbyli praktyki w firmie, a kolejni odbędą je jeszcze w tym roku szkolnym.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to