UWAGA! Złodzieje na cmentarzach w regionie! Kradną cenne elementy nagrobków

578
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Mieszkańcy Suchedniowa i Skarżyska Kościelnego stwierdzili kradzieże cennych fragmentów nagrobków ich bliskich. Policja szuka sprawców.

W ostatnich dniach na cmentarzach powiatu skarżyskiego grasują złodzieje. O kradzieży mosiężnego krzyża z grobu swojej matki na cmentarzu w Skarżysku Kościelnym poinformował Andrzej Niziołek. Krzyż warty był blisko dwa tysiące złotych. Sprawę zgłoszono już na policję.

Z tego nagrobka skradziono mosiężny krzyż widoczny na zdjęciu; fot. A. Niziołekntarz

Kilak dni temu złodzieje okradli kilkanaście nagrobków na cmentarzu w Suchedniowie, o czym poinformowało Echo Dnia.

Na cmentarzach w Skarżysku-Kamiennej na razie nie stwierdzono kradzieży. Policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń z tych cmentarzy, o czym informuje rzecznik skarżyskiej komendy policji Jarosław Gwóźdź.

O kradzieżach na cmentarzu komunalnym na Łyżwach nic nie wiadomo jest też w Centrum Integracji Społecznej, które zarządza tą nekropolią.

– Na razie nic nam nie zgłoszono, a my sami nie nic takiego nie zaobserwowaliśmy. Nasz cmentarz zamykany jest na noc. Może to stanowi przeszkodę dla złodziei – powiedziała dyrektorka CIS Edyta Górlicka.

Warto odwiedzić cmentarze w najbliższych dniach, jeśli na grobach naszych bliskich mamy elementy o potencjalnej wartości, szczególnie wykonane z metali kolorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here