Powiatowy marszobieg na pożegnanie wakacji odbył się zgodnie z planem, choć pogoda nagle spłatała psikusa i upalne lato błyskawicznie zamieniło się w chłodną jesień. Mimo to blisko dwieście osób przeszło trasę z Mostek na Rejów.

Nagłe załamanie pogody nie odstraszyło uczestników i na starcie pojawiła się większość z osób, które się zapisały. Przez prawie całą trasę, choć było pochmurno, deszcz nie padał. Dopiero w końcówce, gdy uczestnicy zbliżali się już do Rejowa, deszcz jednak spadł.

W tym roku organizator marszobiegu, czyli Starostwo Powiatowe w Skarżysku, zaprosiło do przejścia trasy prowadzącej zielonym szlakiem – od zalewu na Mostkach do zalewu na Rejowie.

Po około 8-kilometrowym spacerze na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Rejów” na przybyłych czekał poczęstunek – tym razem na słodko. Panie ze stowarzyszenia Kobiety Aktywne z Zagórza zaprosiły na Festiwal Dróżdżowej Babki.

Pod muszlą koncertową odbywały się z kolei konkursy oraz zabawy. Organizatorzy postanowili przypomnieć zapomniane już zabawy podwórkowe – kapsle, klasy czy zabawę w gumę. W tym przypadku świetnie bawili się również dorośli, dla których było to miłe wspomnienie dzieciństwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here