Najlepsi uczniowie szkół podległych Staroście Skarżyskiemu, czyli liceów, techników, szkół zawodowych oraz ośrodków specjalnych, nauczyciele, a także wolontariusze otrzymali gratulacje za ponadprzeciętne oceny na świadectwach.

Po gratulacjach i nagrodach „Absolwent na 6” dla uczniów i szkół podległych miastu, przyszła kolej na podobne uhonorowanie najlepszych uczniów szkół zarządzanych przez skarżyskie starostwo powiatowe.

Najlepsi uczniowie skarżyskich i suchedniowskich szkół pojawili się w Zespole Szkół-Samochodowo-Usługowych, aby odebrać dyplomy i gratulacje od dyrektorów swoich szkół, władz powiatu oraz przedstawiciela władz centralnych – wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego.

Zarówno wicewojewoda jak i Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski gratulowali uczniom sukcesów w nauce, zachęcali do dalszej wytrwałości w dążeniu do zdobywania wiedzy oraz życzyli pogodnych i udanych wakacji.

Gratulacje otrzymali też nauczyciele – laureaci konkursu na Belfra Roku oraz wolontariusze i ich opiekunowie.

Czwartkowa uroczystość była też okazją do podziękowań dla Piotra Lewandowskiego, odchodzącego z końcem tego roku szkolnego na emeryturę dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego. Starosta dziękował mu za zaangażowanie dyrektora w codzienną pracą, podkreślając jednocześnie profesjonalną wzajemną współpracę.

Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2016/17 – lista osób wyróżnionych:

Wyróżnieni uczniowie za osiągnięcia i wyniki w nauce:

I Liceum Ogólnokształcące:

  • Zuzanna Dąbrowska
  • Mateusz Dudek
  • Robert Jakubczyk
  • Patrycja Ocias
  • Michalina Okła
  • Żaneta Okła
  • Bartosz Papiewski
  • Aleksander Skurski
  • Mateusz Szkil
  • Olga Turek

II Liceum Ogólnokształcące:

  • Weronika Huptas
  • Juliusz Kolano
  • Magdalena Korzeniewska
  • Julia Lubomirska
  • Patrycja Łabuda
  • Karolina Matla
  • Adrian Michnowski
  • Aleksandra Nalberska
  • Klaudia Przygodzka
  • Anita Sieczka

Zespół Szkół Ekonomicznych:

  • Wiktoria Ciura
  • Izabela Dwojak
  • Dawid Kabała
  • Patrycja Kwiatkowska
  • Jakub Mech
  • Agnieszka Naulewicz
  • Paulina Obara
  • Magdalena Pisarek
  • Wiktoria Rożek
  • Aleksandra Świtek

Zespół Szkół Technicznych:

  • Igor Boćkowski
  • Kacper Cisowski
  • Krzysztof Gałka
  • Kacper Góźdź
  • Patryk Jaworski
  • Izabela Lisowska
  • Emilia Młodawska
  • Kinga Sikora
  • Marcin Werstak
  • Maciej Wojtyna

Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych:

  • Jakub Augustyniak
  • Kacper Kalbarczyk
  • Iwona Lisowska
  • Dawid Magiera
  • Adrianna Nowak
  • Ewa Tusień
  • Karolina Wiśnios
  • Kamil Zając
  • Mateusz Zając
  • Martyna Zbroja

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych:

  • Paweł Bilski
  • Krzysztof Dalach
  • Maciej Golis
  • Przemysław Gołda
  • Klaudia Kołodziej
  • Mateusz Kowalik
  • Patryk Półtorak
  • Patrycja Stąpór
  • Damian Synkiewicz
  • Seweryn Zdziech

Zespół Szkół w Suchedniowie:

  • Kinga Dębicka
  • Kinga Dębowska
  • Marcin Januchta
  • Mikołaj Kaczmarczyk
  • Sylwia Kłys
  • Anna Kułaga
  • Klaudia Obara
  • Anna Paterka
  • Aleksandra Serek
  • Sylwia Synowiec

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2:

  • Kacper Czeski
  • Julia Kiersnowska
  • Wiktoria Kowalska
  • Mateusz Kruk
  • Mariola Rogala
  • Karol Senderowski

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych:

  • Patryk Borowiec
  • Kamil Boruń
  • Stanisław Domański
  • Tomasz Faliński
  • Michał Fraszczyk
  • Damian Gruba
  • Mariola Kopeć
  • Bartosz Krogulec
  • Aneta Latkowska
  • Maria Mormus

Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych:

  • Anita Biernacka
  • Jakub Brak
  • Konrad Dębski
  • Sandra Filipowicz
  • Igor Michalski
  • Marcin Sęk
  • Mikołaj Śniecikowski
  • Kacper Wrzesień
  • Jakub Wrzosek

Belfer Roku:

  1. Joanna Więckowska – nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych
  2. Michał Mańkowski – nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego
  3. Izabela Żak – nauczyciel Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych

Wolontariusze:

  • I Liceum Ogólnokształcące – Zuzanna Pakuła, Małgorzata Jakubczyk
  • II Liceum Ogólnokształcące – Anna Goworek, Kamila Piętak, Pamela Osóbka, Emilia Warszawa, Monika Orłowska
  • Zespół Szkół Ekonomicznych – Kinga Drogosz, Karolina Żak
  • Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych – Oliwia Dreas, Laura Rutkowska
  • Gimnazjum Nr 1 – Aleksandra Stefańska, Weronika Markiewicz
  • Gimnazjum Nr 2 – Julia Okła, Dominika Serafin
  • Gimnazjum w Suchedniowie – Wioleta Obara
  • Opiekunowie wolontariuszy – Iwona Włodarczyk psycholog PPP, Marzena Sala – dyrektor PCRE