Katarzyna Winiarska oddaje krew już od 10 lat i oddała jej już ponad 10 litrów
BEZPŁATNE PORADY PRAWNE
bezplatne porady prawne skarzysko
bezplatne porady prawne skarzysko

Wakacyjna Kropla Krwi to zbiórka krwi zainicjowana przez skarżyski oddział PCK. Krew można było oddać w Miejskim Centrum Kultury.

Ponad pięć litrów krwi udało się zebrać w sobotnie przedpołudnie w MCK. Na apel Polskiego Czerwonego Krzyża odpowiedziało kilkanaście osób. Każdy, kto oddał życiodajną krew otrzymał upominek, a dodatkowo weźmie udział w losowaniu nagród od firmy Medos Parapety.

Wśród krwiodawców była m.in. Katarzyna Winiarska, która oddała w swoim życiu już ponad 10 litrów krwi. Oddaje ją m.in. w swoje urodziny. Jak twierdzi, robi sobie taki właśnie prezent, ale to tak naprawdę prezent dla innych. – Oddaję krew od 2007 roku. Zawsze w walentynki i w moje urodziny, a także podczas akcji specjalnych jak dzisiejsza. Być krwiodawcą było moim marzeniem, tym bardziej, że moja krew grupy 0Rh+ jest bardzo chodliwa – powiedziała.

Zbiórka krwi była okazją do wręczenia kolejnego roweru trójkołowego we wspólnej akcji PCK i fundacji Eco-Textil. Tym razem wygodny i praktyczny rower trafił do Teresy Młodawskiej z Sorbina, a będzie jej służył m.in., jak powiedziała, do robienia zakupów.

Wakacyjna Kropla Krwi odbyła się po raz pierwszy i, jak mówi Barbara Lipnicka z PCK, w planach są kolejne edycje. Jest to tym samym kolejna zbiórka krwi w Skarżysku obok m.in. Letniego Konkursu dla Krwiodawców, Motoserca czy akcji „Młoda krew ratuje życie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here