100 na 100 – skarżyskie dzieci zrobiły sto laurek w setną rocznicę urodzin papieża

1693
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej przygotowali sto laurek, aby upamiętnić w ten sposób setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II.

Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, urodził się 18 maja 1920 roku. W tym roku mija więc okrągła, setna, rocznic urodzin naszego wielkiego rodaka.

Dla upamiętnienia tego faktu uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej w Skarżysku-Kamiennej przygotowali sto laurek. Możemy zobaczyć je na filmiku na YouTube.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pomysłodawczynią takiej formy upamiętnienia urodzin papieża jest Agnieszka Miernik, nauczycielka religii w szkole, a klip wykonała Anna Rokita.

– Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły stała się okazją do powstania wielu inicjatyw. W naszej szkole plany związane z tą rocznicą były zupełnie inne, ale sytuacja w kraju uniemożliwiła ich realizację. Dlatego powstała myśl by dzieci i młodzież przygotowały „100 laurek na 100 urodziny  Jana Pawła II”. Uczniowie w czasie lekcji zapoznali się z osobą Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Dzięki temu przygotowanie laurek nie było dla nich problemem. Szykowały je jak dla kogoś dobrze znajomego – kto żyje w ich sercach – jak wielokrotnie pisały w swoich pracach. Myślę, że i dla rodziców czas przygotowania laurek był chwilą, gdy mogli sobie przypomnieć osobę Jana Pawła II. Może osobiście się z Nim spotkali i teraz mieli okazję, by opowiedzieć o tym swoim dzieciom… A może sami odkryli, co On zmienił w ich życiu. Młode pokolenie szuka autorytetów – ale nie przez narzucanie im swojego zdania, ale przez zachętę. Należy ukazywać im właściwe drogi postępowania, by byli dobrymi, wartościowymi ludźmi. Takie wskazówki przekazywał w swoim życiu św. Jan Paweł II i należy jego nauczanie realizować każdego dnia – mówi Agnieszka Miernik.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku!

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to