100 portretów na 100-lecie miasta. Skarżyszczanie oglądają skarżyszczan na wystawie Klubu Fotograficznego ZOOM

1410
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Wystawa „100 portretów na 100-lecie miasta” w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej jest już czynna, a na niej skarżyszczanie utrwaleni przez członków Klubu Fotograficznego ZOOM działającego przy MCK.

Są wśród nich ludzie dobrze znani w naszym mieście, ba, nawet w całej Polsce, ale i bardziej anonimowi – skarżyszczanie w różnym wieku. Pochodzą z różnych grup społecznych i zawodowych. Jedni zostali „ustrzeleni” przy pracy, inni zdecydowali się pokazać w swoim czasie wolnym.

Na wernisażu wystawy, który odbył się 21 lipca 2023 roku, zjawiło się wielu z nich. Wszystkich modeli łączy jedno – to ludzie warci, aby im, a konkretnie ich zdjęciom, się przyjrzeć. To zresztą potwierdził na wernisażu Krystian Dróżdż, opiekun grupy ZOOM:

Dziękuję modelom, że tak licznie pojawili się na wernisażu. Na zdjęciach pokazaliśmy ich jako ludzi pięknych, spełnionych, pełnych pasji i zainteresowań. Tacy są skarżyszczanie, takie jest nasze miasto. Takimi ludźmi warto się otaczać, z takimi ludźmi najprzyjemniej jest żyć. Życzę wszystkim właśnie takich ludzi wokół siebie.Krystian Dróżdż, opiekun Klubu Fotograficznego ZOOM
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Na wystawę zaprosili też obecni na wernisażu prezydent Skarżyska Konrad Krönig oraz dyrektorka MCK Grażyna Majewska. Oboje są wśród sportretowanych.

Setkę skarżyszczan uwieczniła na zdjęciach szóstka skarżyszczan, członków Klubu Fotograficznego ZOOM: Krystian Dróżdż, Andrzej Janiszewski, Paweł Arent, Bożenna Brzezińska, Jarosław Sokołowski i Paweł Nowak.

Jest szansa, że w niedalekiej przyszłości portrety zostaną przeniesione ze ścian MCK na papier i zostaną wydane drukiem w formie albumu.

Wystawa „100 portretów na 100-lecie miasta” to kolejna inicjatywa z okazji obchodzonego w 2023 roku przez Skarżysko-Kamienną jubileuszu setnej rocznicy nadania praw miejskich.

Wystawę „100 portretów na 100-lecie miasta” można oglądać w Miejskim Centrum Kultury do 1 września 2023 roku. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Jest otwarta w godzinach pracy MCK.

Zapraszamy!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here