Skończył się sezon w lidze amatorskiej w Skarżysku, a czy liga też już się kończy? Tymczasem pora na halówkę

988
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Turniejem Niepodległości definitywnie zakończył się sezon rozgrywek Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego w Skarżysku. Teraz pora przenieść się na sąsiednią halę, ponieważ trwają już zgłoszenia do Halowej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Problemem jest malejąca liczba chętnych do gry.

Sezon nr 27 w rozgrywkach Amatorskiego Towarzystwa Piłkarskiego w Skarżysku-Kamiennej dobiegł końca. Najpierw zakończyły się rozgrywki ligowe, potem rozegrano Puchar Ligi ATP, a ostatnim akcentem był tradycyjny Turniej Niepodległości ATP.

Amatorska Liga Piłki Nożnej w Skarżysku w sezonie 2023

Sezon 2023 Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zakończył się 15 października 2023 roku. Mistrzem został ZEORK, a w Lidze Oldboyów 35+ najlepszy był Max Office.

Poza standardowymi wyróżnieniami specjalne odznaczenie otrzymał Mariusz Drabik, który po kontuzji nie może już grać w lidze. Grał w niej przez wiele lat, a teraz angażuje się w jej działalność.

Mariusz Drabik (z prawej) z nagrodą. Obok Artur Pejas z zarządu ATP
REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

ALPN – sezon 2023

Podium:

1. ZEORK
2. PMP Skarżysko
3. Toolmex Truck

Nagroda Fair Play: Drewmes

Król Strzelców – Mariusz Bartosik (ZEORK) – 55 goli

Liga Oldboyów 35+ ALPN – sezon 2023

Podium:

1. Max Office
2. Skup Złomu Bartex
3. BMBS

Nagroda Fair Play: Kamex Plus

Król Strzelców – Damian Lasocki (Skup Złomu Bartex) – 55 goli

 

Puchar Ligi ATP 2023 i Turniej Niepodległości ATP 2023

Puchar Ligi ATP zdobył zespół PMP Skarżysko, który w finałowym meczu pokonał 4:3 Toolmex Truck.

Puchar Ligi ATP 2023

Finał:
PMP Skarżysko – Toolmex Truck 4:3

Ja co roku odbył się Turniej Niepodległości. W tym roku 12 listopada, nazajutrz po Narodowym Święcie Niepodległości. Amatorskie Towarzystwo Piłkarskie zorganizowało go już po raz 22., co też jest wynikiem nie lada. To jedna z najdłużej odbywających się w Skarżysku cyklicznych imprez sportowych.

Turniej Niepodległości ATP 2023 wygrał Rubin, który w finale pokonał PMP Skarżysko 4:2.  W meczu o trzecie miejsce Toolmex Truck wygrał 6:2 z BMBS

Turniej Niepodległości ATP 2023

Finał:
Rubin – PMP Skarżysko 4:2

Mecz o 3. miejsce:
Toolmex Truck – BMBS 6:2

Król strzelców: Kacper Gładyś (Rubin) – 6 goli

 

Co dalej z ligą amatorską?

Na koniec sezonu zarząd ATP zwrócił uwagę na to, że w ostatnich latach zmniejsza się liczba drużyn biorących udział w rozgrywkach. W minionym sezonie była już tylko jedna liga, podczas gdy w poprzednich latach były dwie. Maleje też liczba drużyn oldbojów 35+. W Turnieju Niepodległości też jest mniej zespołów.

Nie bez znaczenia dla kształtu ligi było odejście drużyny Dzików, które teraz grają w Klasie A jako Protor Dziki Skarżysko. Dziki, które w ostatnich latach wystawiały w amatorce dwie drużyny, zabrały ze sobą wielu piłkarzy z innych drużyn. Odejście kilkudziesięciu czołowych piłkarzy z ALPN stanowi znaczne osłabienie dla rozgrywek amatorskich pod szyldem ATP.

Byłoby niezmiernie szkoda, gdyby rozgrywki o tak długiej tradycji jeszcze bardziej podupadły i, odpukać, zakończyłyby swoją egzystencję. Amatorskie Towarzystwo Piłkarskie to fenomen na skalę nie tylko miasta, ale i regionu. Istnieje bowiem od 1996 roku. Ciężko byłoby znaleźć gdzieś w regionie podobne rozgrywki o tak długiej historii.

Zarząd ATP też dostrzega problem:

Kończymy kolejny, co by nie mówić, ciężki rok. Niestety, naszym problemem jest to, że nie ma nowych chętnych osób do gry, a ci, co grają, są niestety coraz starsi i tych drużyn co roku ubywa. Mamy nadzieję, że w końcu zacznie się to zmieniać i chociaż jakiś procent młodych chłopaków zamiast siedzieć przed komputerem, czy wpatrzonym w telefon, będzie miała ochotę poruszać się na świeżym powietrzu. To jest rola nas wszystkich, nie tylko zarządu, żeby namawiać do uczestnictwa, po to, aby te rozgrywki trwające od ubiegłego wieku nie umarły śmiercią naturalną.

Życzymy trafnych decyzji, aby uniknąć, odpukać po raz kolejny, śmierci ligi amatorskiej w Skarżysku.

Teraz czas na halówkę

W sezonie jesienno-zimowym piłkarze amatorzy przenoszą się na halę, gdzie Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji organizuje HALPN, czyli Halową Amatorską Ligę Piłki Nożnej.

W tym sezonie rozpoczęcie rozgrywek zaplanowane jest na 10 grudnia 2023 roku. Zapisy już trwają i potrwają do 30 listopada 2023. System rozgrywek zostanie ustalony po zakończeniu zgłoszeń. W planie jest też utworzenie rozgrywek oldboyów 35+, ale pod warunkiem, że zgłosi się do nich przynajmniej sześć drużyn.

Wpisowe do HALPN w sezonie 2023/24 wynosi 700 złotych, które można uiścić w dwóch ratach. Drużyny mogą zgłosić do 18 zawodników.

Szczegółowych informacji dotyczących rozgrywek HALPN udziela Zbigniew Biber pod numerem telefonu 797 112 002.

Więcej szczegółów, w tym regulamin i druki zgłoszeniowe są tutaj: http://mcsir.skarzysko.pl/content/view/1832/