Posłowie oraz kandydaci Lewicy na konferencji prasowej w Skarżysku.

725
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ekipa Lewicy oraz kandydaci w wyborach samorządowych 2024 spotkali się z przedstawicielami mediów w Skarżysku.

Zobacz wyniki wyborów samorządowych 2024 w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim:

Wybory samorządowe 2024. Wyniki wyborów w Skarżysku i Powiecie Skarżyskim [AKTUALIZOWANE]

Do Skarżyska przyjechali posłanki i posłowie tego ugrupowania: Dorota Olko, Katarzyna Ueberhan, Andrzej Szejna oraz Adrian Zandberg.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Towarzyszyli im przedstawiciele skarżyskiej Lewicy na czele z kandydatem na prezydenta Skarżyska Dariuszem Zalegą, przewodniczącym Nowej Lewicy w Skarżysku i kandydatem do sejmiku Arturem Pejasem oraz Dominikiem Żakiem, który kandyduje do rady miejskiej w naszym mieście. Konferencja odbyła się w Pasażu Milica i była częścią akcji „Lewica w trasie”

Dziennikarzy przywitał Artur Pejas, który wspomniał o potrzebie zmian w Skarżysku. Jak stwierdził, jego ugrupowanie jest zawiedzione efektami rządów prezydenta Konrada Kröniga, po którym obiecywano sobie więcej i w efekcie Skarżysko jest w gronie najbardziej zadłużonych gmin w Polsce. Poza finansami zwrócił uwagę na odpływ młodych ludzi ze Skarżyska i, generalnie, kurczenie się liczby mieszkańców naszego miasta.

Parlamentarzyści Lewicy przedstawili zarys programu Lewicy w wyborach samorządowych 2024.

Posłanka Dorota Olko zapewniła, że kandydaci Lewicy wiedzą, jak uczynić tę naszą lokalną rzeczywistość lepszą. Zwrócą szczególną uwagę na jakość edukacji, a także zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Wśród postulatów jest też między innymi zmniejszenie liczby uczniów w klasach. Jej ugrupowanie chciałoby też zapewnić darmowe posiłki w szkole, aby żadne dziecko nie siedziało w szkolnej ławce głodne.

Katarzyna Ueberhan odniosła się do kwestii opieki zdrowotnych, w tym o prawie aborcji. Ubolewała, że te kwestie nie znalazły się jeszcze w porządku obrad sejmu. Przekonywała, że Polki nie mogą umierać, ponieważ nie mają odpowiedniej opieki w czasie ciąży. Zapewniła, że kandydaci wybrani w wyborach zajmą się tymi kwestiami, podobniej jak będą robić to parlamentarzyści i parlamentarzystki Lewicy.

Adrian Zandberg przekonywał, że skarżyska ekipa Lewicy to świetni ludzie, którzy chcą zmiany, której Skarżysko potrzebuje. Powiedział, że obecny samorząd nie popisał się, jeśli chodzi o politykę mieszkaniową, czyli budowę mieszkań na wynajem. Skuteczna polityka mieszkaniowa może, jego zdaniem, wpłynąć na to, że młodzi ludzie nie będą masowo opuszczać miasta.

Andrzej Szejna na początku przypomniał, że gdyby nie Lewica i działania prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, nie byłoby województwa świętokrzyskiego. Jako Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wspomniał też o odblokowanych dla Polski środkach unijnych, z których część oczywiście trafi do naszego regionu. Andrzej Szejna przekonywał, że wszystko można zarzucić Lewicy, ale nie to, że nie jest wiarygodna. Obiecywał, że Lewica „dowiezie” swoje obietnicy do mety, czyli je zrealizuje.

Wybory samorządowe 2024 w Polsce odbędą się 7 kwietnia 2024 roku. W przypadku wyborów na wójta, burmistrzów i prezydentów może okazać się, że będzie potrzebna druga tura i wtedy odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia 2024 roku. W wyborach będziemy wybierać samorząd trzech szczebli: gminnego (rady miast i gmin), powiatowego (rady powiatów) i wojewódzkiego (radnych sejmików wojewódzkich).

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to