Podejście behawioralne do autyzmu – zapraszamy na konferencję

1781
Obraz Free-Photos z Pixabay
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Behawioralne podejście do autyzmu będzie tematem konferencji, która odbędzie się w lutym w Skarżysku-Kamiennej. Jest przeznaczona dla specjalistów, jak również rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Zobacz relację z konferencja Fundacji Spectrum of Skills:

O analizie behawioralnej w autyzmie na konferencji fundacji Spectrum of Skills

Podczas konferencji superwizorzy i terapeuci behawioralni Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej oraz rodzice dzieci korzystających z terapii behawioralnej opowiedzą o:

  • sposobach pracy z trudnymi zachowaniami,
  • integracji dziecka z problemami,
  • wczesnej interwencji behawioralnej,
  • terapii trudności w żywieniu u dzieci z autyzmem,
  • i wielu innych tematach.
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Wśród referentów będą: dr Nela Grzegorczyk-Dłuciak, Beata Ignaczewska, Ewa Kuliga, Katarzyna Hamerlak, Katarzyna Bąbik, Magdalena Kaźmierczyk. Gościem specjalnym będzie Olga Ptak, autorka książki „Kto ukradł jutro”.

– Jako Fundacja Spectrum Of Skills nastawiamy się przede wszystkim pomoc rodzicom i szerzenie świadomości wśród specjalistów w sprawach związanych ze spektrum autyzmu. Naszym partnerem i współorganizatorem konferencji jest Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. To pierwsza konferencja tego typu w naszym rejonie. Jest to też konferencja ogólnopolska z czołowymi specjalistami w kraju jeśli chodzi o podejście behawioralne do zagadnień autyzmu. Jest to o tyle ciekawe zagadnienie, że terapia behawioralna, to przede wszystkim jedna z nielicznych terapii uznanych (sprawdzonych), jeśli chodzi o terapię autyzmu – mówi Mateusz Dąbrowski, wiceprezes Fundacji Spectrum of Skills.

Konferencja odbędzie się 15–16 lutego 2020 roku w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatrocznych w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Legionów 119.

Koszty udziału:

  • bezpłatny dla rodziców osób niepełnosprawnych lub z trudnymi zachowaniami, niebędących równocześnie specjalistami (po uprzedniej rejestracji)
  • płatny 172,20 zł brutto dla nauczycieli, lekarzy, specjalistów i wszelkich innych osób niebędących rodzicami dzieci niepełnosprawnych

Rejestracja: https://pstb.org/konferencje/

Na konferencję zapraszają Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej oraz Fundacja Spectrum of Skills. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Skarżyska Konrada Kröniga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here