O analizie behawioralnej w autyzmie na konferencji fundacji Spectrum of Skills

690
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy i telewizja - Skarżysko-Kamienna

Fundacja Spectrum of Skills zaprosiła na konferencję „Autyzm… Trudności w zachowaniu… Problemy w uczeniu… Jest rozwiązanie: nazywa się SAZ!”. Spotkanie specjalistów, terapeutów oraz rodziców i opiekunów dzieci autyzmem odbyło się w Skarżysku-Kamiennej.

Głównym  tematem konferencji, która odbyła się w auli Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku, była stosowana analiza zachowania i jej użyteczność w terapii osób ze spektrum autyzmu. Wzięły w niej udział zarówno osoby pracujące z dziećmi z autyzmem, jak również ich rodzice czy opiekunowie.

Organizatorzy, skarżyska Fundacja Spectrum of Skills, zaprosili blisko trzydziestu prelegentów. Wśród nich był Olga Ptak, autorka książki  „Kto ukradł jutro”.

– Jesteśmy pod wrażeniem. Odwiedziło nas ok. 150 osób, mieliśmy 27 prelegentów. Prelegenci przyjechali z całej Polski, była to tak naprawdę śmietanka specjalistów w tej dziedzinie. Już otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych od uczestników, zarówno rodziców, jak i specjalistów. Cieszymy się, że udało się zorganizować takie wydarzenie na tyle osób i myślę, że będziemy to kontynuować.– mówi Mateusz Dąbrowski, wiceprezes Fundacji Spectrum of Skills.

Mateusz Dąbrowski oraz jego żona Małgorzata Dobrowolska-Dąbrowska, prezes fundacji, są rodzicami dziecka w spektrum autyzmu.

– Jako rodzice dziecka w spektrum autyzmu mamy doświadczenie praktyczne i chcieliśmy się tym podzielić z innymi rodzicami, aby wiedzieli, że są szanse na taką terapię dla ich dzieci, że są miejsca, gdzie mogą się udać po pomoc. Terapia behawioralna pomogła naszemu dziecku. Jest to jedna z niewielu terapii potwierdzonych wynikami badań – dodaje Mateusz Dąbrowski.

Konferencja odbyła się we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Terapii Behawioralnej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here